• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Nie może Was nie być na jarmarku bożonarodzeniowym - FOTO

Reklama

Ozdoby świąteczne, przebieranki dla dzieciaków, lukrowanie pierników i wiele innych atrakcji czeka na Was w niedzielę 2 grudnia podczas Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w OCK.




Podczas jarmarku fundacja będzie zbierać datki na leczenie i rehabilitację siedmioletniej Amelki Sanak z Oświęcimia, podopiecznej fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, cierpiącej na autyzm wczesnodziecięcy. Więcej informacji o jarmarku i chorobie Amelki można przeczytać w artykule "Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy dla Amelki Sanak".
Wśród atrakcji:

Wypożyczalnia Strojów Fiona - umożliwi waszym pociechom zmianę w bajkową postać.

Kostiumy bożonarodzeniowe, super bohaterowie, bajkowe - to specjalnie dla najmłodszych uczestników jarmarku
Każdy będzie mógł się przebrać za swojego ulubionego bohatera i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Wystarczy przyjść do OCK w niedzielę 2 grudnia i wybrać strój specjalnie dla siebie lub swojego dziecka.

Wspaniali Wioletta i Damian są z nami od zawsze, więc wszystko, co w tym dniu trafi do puszki przekazują na leczenie naszej Amelki:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.353130048779252/2136359346424136/?type=3&theater

 

W czasie trwania jarmarku będzie dostępny specjalny punkt dawców szpiku.

 

Kto będzie z nami i Słodyczą malowane lukrował pierniczki?

 

https://www.facebook.com/slodyczamalowane/photos/a.797664866933233/2238314566201582/?type=3&theater

 

Natalia Dwornik z Przepisy z Muffinkowej Misy wspiera MOWP od kilku lat. Teraz też tak będzie.

"CHARYTATYWNY ma dla mnie tylko jedno znaczenie. Od 2016 roku wystawiamy się z babeczkami i nie zarabiamy na tym, oddajemy wszystko" - mówi Natalia, która przyrządza wspaniałe słodkości.

Oprócz babeczek, do kupienia będą też kolorowe beziki i praliny, przepyszne muffinki i pralinki, z których całkowity dochód, przeznaczony zostanie na leczenie Amelki:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.354439441981646/2140172312709506/?type=3&theater

 

Na stoisku Stowarzyszenie "Szansa" w Oświęcimiu znajdziemy rękodzieła wykonane m.in. przez podopiecznych prowadzonych przez stowarzyszenie placówek wsparcia dziennego:
- Świetlicy Terapeutycznej
- Świetlicy Socjoterapeutycznej

Materiały do sprzedaży przygotowywane były podczas zajęć plastycznych od kilku tygodni.

Wszystkie zebrane środki w ramach naszego stoiska przeznaczone zostaną na prowadzone placówki, m.in. zakupione zostaną materiały plastyczne, biurowe czy też dydaktyczne, z których powstaną kolejne ciekawe rękodzieła:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.353999772025613/2138874836172587/?type=3&theater

 

Na stoisku wieloletniego duetu W&W (Wilczak Ewa, Wabik Małgorzata) będzie można zakupić:
- charakterystycze bańki świąteczne w technice decoupage,
- wyjątkowe trwałe ozdoby z masy solnej, w tym roku także do samodzielnego ozdabiania np. przez dzieci,
- ciekawą biżuterię,
- wyroby patchworkowe:
* poduszki na każdą okazję ,z ciekawymi elementami,
* pledy dla dzieci i dorosłych,
* bieżniki o tematyce świątecznej
* użytkowe torby z tkanin:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.353121042113486/2136326439760760/?type=3&theater

 

Na stoisku "Wianki i inne cuda Anki'' do nabycia:
- Wianki
- Zimowe opowieści - dekoracje w eleganckich szklanych słojach
- Stroiki swiateczne
- Skrzaty
Na tym stoisku będą też dostępne Anioły techniką utwardzania tkanin:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.351446888947568/2131898140203590/?type=3&theater

 

Na stoisku Kwiaty w Kredensie będzie można zakupić stroiki i drzewka świąteczne oraz upominki wykonane techniką decoupage, np. na prezent pod choinkę ???

Stoisko będzie można rozpoznać po starych walizkach, które są elementem dekoracyjnym miejsca:) Poniżej parę zdjęć, resztę można zobaczyć na Kwiaty w Kredensie:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.351545518937705/2132132386846832/?type=3&theater

Na stoisku Handmade by Domi będzie można kupić:
- hafty krzyżykowe świąteczne i nie tylko
- stroiki oraz ozdoby świąteczne (wykonanych w większości z naturalnych, ekologicznych surowców, takich jak szyszki, orzechy, przyprawy, suszone owoce, itp)
- renifery i Mikołaje z drewna
- filcowe ozdoby na choinkę
- filcowe pojemniki i inne:)
Więcej prac można zobaczyć na stronie http://handmadebydominika.blogspot.com:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.351601138932143/2132211896838881/?type=3&theater

 

Na stoisku Atelier Iwony i Stowarzyszenie Freelab Września będzie można nabyć:
- ręcznie robione kartki okolicznościowe w tym:
* świąteczne
* na ślub
* na chrzest
* na komunię
- zaproszenia ślubne i na wszelkie okazje
- bombki decoupage
- wieńce świąteczne z żywych gałązek
- dekoracje świąteczne w technice wydruku 3D

Więcej zdjęć dostępnych na stronach:
- http://atelieriwony.blogspot.com
- http://wrzesnia.freelab.edu.pl:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.351894332236157/2133010583425679/?type=3&theater

 

Na stoisku Rękodzieła Sylwi. będzie można zakupić:

- Stroiki na drzwi i ścianę
- Stroiki na stół i komody
- choinki z materiału oraz serduszka do powieszenia - Ikonki świąteczne
- raz choinki i serduszka z materiału:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.353998292025761/2138869522839785/?type=3&theater

 

Na stoisku Marii Jabłońskiej w holu głównym będzie można zakupić stroiki, wianki, decoupage:)

"Uczestniczyłam już w Jarmarku Wielkanocnym, miałam stoisko nr 13, a moje wyroby bardzo się klientom podobały.
Osiągnęłam wiek emerytalny, mam więcej czasu i mogę robić to co lubię, stroiki, wianki, decoupage":

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.353699658722291/2138031152923622/?type=3&theater

 

Na stoisku Deko Janus będzie można zakupić zdobione szkło oraz drewno metodą decoupage.

W tym miejscu dostępnę również będą produkty od Aroniowy Słoiczek Janus, czyli... przepyszne przetwory z aronii:)

"Wszytko na naszym stoisku jest ręcznie robione, a przestwory z aronii powstają tak jak robiła to Babcia, bez żadnych konserwantów ani wzmacniaczy smaku" - chwali się Pani Elżbieta Janus, zapraszając gorąco do swojego stoiska:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.353552108737046/2137679316292139/?type=3&theater

 

Na stoisku pani Natalii - Party Shop / ScrapOlis będzie można zakupić:
- kartki okolicznościowe ręcznie wykonywane techniką scrapbookingu, embossingu, mixed media:
* kartki świąteczne
* na chrzest
* na ślub
* na komunię
* na urodziny
- kity do samodzielnego stworzenia kartek świątecznych (zestaw materiałów potrzebnych do ich wykonania)
- albumy na zdjęcia wykonane techniką scrapbookingu, mixed media
- stroiki świąteczne:

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.352387992186791/2134304343296303/?type=3&theater

 

Na stoisku Potworkowa Kraina będzie można kupić:
- szydełkowe Misie
- czapki
- ubrania dla dzieci
- kocyki
- mufki do wózka czy sanek
Ale oprócz tego znajdzie się tez biżuteria. Oczywiście to nie wszystko

https://www.facebook.com/mowposwiecim/photos/pcb.351607092264881/2132226833504054/?type=3&theater

 

Zobacz również:


https://faktyoswiecim.pl/dzieje-sie/kultura-i-rozrywka/wielki-charytatywny-jarmark-bozonarodzeniowy-dla-amelki-sanak/