Nastoletni nożownik trafił do policyjnej izby dziecka

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 lipca 2021 10:00

16-letni oświęcimianin, który wczoraj późnym popołudniem trzykrotnie dźgnął nożem swojego kolegę, jest policyjnej izby dziecka.

O dramatycznych wydarzeniach, do których doszło przed jedną z klatek schodowych bloku przy ulicy Budowlanych w Oświęcimiu, na łamach Faktów Oświęcim pisaliśmy w czwartkowy wieczór pierwsi.

16-latek dźgnął nożem o rok młodszego kolegę – AKTUALIZACJA

U 15-latka lekarze stwierdzili cztery rany w okolicy klatki piersiowej. Obrażenia nie zagrażają życiu chłopca, który pozostał w szpitalu na obserwacji.

Po przesłuchaniu podejrzanego i zakończeniu przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wstępnych czynności w tej sprawie, 16-latek pojechał do policyjnej izbie dziecka.

Tam chłopiec będzie czekał na to, co w jego sprawie zdecyduje sędzia wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Osobie dorosłej lub nieletniemu sądzonemu jak dorosłego za uszkodzenie ciała grozi kara do pięciu lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .