Nastolatkowie niszczyli przystanki autobusowe

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 marca 2016 10:47

Od kilku miesięcy wybijali szyby w wiatach przystanków autobusowych w Osieku i Polance Wielkiej. Policjanci nie zniechęcali się brakiem sukcesów w poszukiwaniu chuliganów i w końcu ich zatrzymali.

Wandale wybijali szyby w wiatach zlokalizowanych w Osieku i Polance Wielkiej. Na swoje chuligańskie „akcje” wyruszali co jakiś czas pod osłoną nocy. Pierwszy raz zniszczyli przystanek kilka miesięcy temu.

Szefostwo Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postanowiło zwiększyć liczbę patroli w dwóch oświęcimskich gminach, zwłaszcza w godzinach wieczorowo-nocnych. Policjanci prowadzili działania zarówno prewencyjne, jak i operacyjne, mające na celu znalezienie wandali.

W końcu funkcjonariusze trafili na ich trop. Ten doprowadził ich do dwóch nastolatków z Polanki Wielkiej. 17-latek i jego o dwa lata starszy kolega trafili do komendy, gdzie kryminalni rozliczają ich z chuligańskich wybryków.

Młodzi ludzie są podejrzani o co najmniej dziesięć zniszczeń. Grozi im kara do pięciu lat więzienia. Straty wynoszą kilka tysięcy złotych.

Komentarze
 • 25 marca 2016 04:30

  Dawid

  Wielki sukces policjii oświęcimskiej. Tylko szkoda że połowa tych rzeczy jest nie prawda. Nikt specjalnie nie wychodził z domu żeby niszczyć przystanki. Kolega wracając z imprezy pomaliwal jeden przystanek barwami swojego klubu. Przypisali mu wszystkie zniszczenia. Po co szukać kolejnych sprawców? Jak można mieć szybko rozwiązana sprawę. Przytrzymywac 35 h za niewinność tylko polska policja. Ale jeszcze nie było wyroku więc niech się tak nie cieszą swoimi sukcesami.

 • 25 marca 2016 08:16

  kobuchy

  Bardzo dobrze mogl sobie na czole namalowac Te barwy to by mu nic nie zrobili. 35h go trzymali za niewinnosc napisales?! To pomalowal ten przystanek czy nie ! Hahaha

 • 25 marca 2016 17:24

  Marian

  Na swoim domu niech se maluje a nie na czyimś. Szkoda że tak krótko go trzymali może by zmadrzał. Żal mi tylko rodziców

 • 25 marca 2016 19:20

  alojz7

  A czy za jeden przystanek pomalowany skazywac go od razu na 5 lat ?

 • 25 marca 2016 19:33

  Dawid

  Tak pomalował JEDEN przystanek. A mowa jest o 10. Za 1 zapłaciłby grzywne a jak wcześniej wspomniałem mowa jest o 10 zniszczeniach. Za takie coś może iść siedziec. Więc jak mam nie mówić że za niewinność, skoro powtarzam zniszczył Jeden przystanek, do czego się zresztą przyznał. Policjanci niech się lepiej zajmą poważniejszymi sprawami, narkomanią, pobiciami czy nawet patologią w domach a nie przypisują sobie „sukces” w tak beznadziejnej sprawie. Najlepiej znaleźc jednego kozła ofiarnego, niech odpowiada za wszystko, a co tam. P.S przystanki i tak już od kilku lat są w beznadziejnym stanie, Chyba ktoś tu szuka sponsora.

 • 25 marca 2016 21:37

  obserwator

  Bardzo dobrze, jak nie umieja szanowac dobra dla mieszkancow to do paki z gamoniami. Dzis przystanki a jutro kradzieze a za rok moze kogos zgwalci- dla takich nie ma tu miejsca!!!

 • 26 marca 2016 01:53

  Obserwatorka

  Miejsca to tu nie ma dla ludzi,którzy piszą tu te beznadziejne komentarze nie mając pojęcia o sprawie.Uważam,że gdyby policja faktycznie zwiększyła ilość tych swoich „patroli wieczorowo-nocnych” nie dochodziło by do takich incydentów.

 • 26 marca 2016 04:36

  Mochal

  Pomaliwal przystanek a ten wyżej gada że kiedyś będzie gwalcicielem ha ha ha ogar. Sam pewnie się boi bo nie raz zasmiecil czy zniszczył publiczne miejsce. Ale pamiętaj minie 5 lat i przyjdą po Ciebie, zapna w kajdany za ten słupek po pijaku skopany.

 • 26 marca 2016 04:41

  Tomek

  Każdy w młodości popełnia błędy. Od razu do paki za takie drobiazgi? To połowa mieszkańców powinna siedzieć. Jadą autem wyrzucają smieci. To jest szanowanie dobra? Wszędzie śmieci. Pełno alkusow. Obsikuja wszystko.

 • 30 marca 2016 11:32

  osama

  Nie wiem czemu policja się chwali ze zatrzymała sprawców i ze grozi im 5 lat jak sprawa jest jeszcze otwarta i jeszcze dużo się może zdarzyć

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .