Następni kandydaci do parlamentu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 września 2015 17:52

Dwie kolejne listy dla dwunastego okręgu wyborczego znalazły się na oficjalnej stronie internetowej wyborów do Sejmu RP. W przypadku Senatu, do dwóch kandydatów na senatorów dołączył trzeci.

Środowe informacje o „jedynkach” i startujących z poszczególnych list mieszkańcach powiatu oświęcimskiego publikowaliśmy TUTAJ.

W drugiej transzy list zamieszczonych przez Państwową Komisję Wyborczą znalazł się Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni. Listę otwiera Zdzisława Piątkowska z Mucharza (Twój Ruch). „Dwójką” jest Stanisław Rydzoń z Grojca (SLD), poseł IV, V i VI kadencji, który w poprzednich wyborach bezskutecznie starał się o kolejną reelekcję. Startują także Edyta Luks – miejsce siódme i Marek Nazarowski – miejsce ósme, oboje z Oświęcimia (Twój Ruch). Na ostatnim szesnastym miejscu, znalazła się Barbara Łakomy z Oświęcimia (bezpartyjna).

„Jedynką” z listy Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru jest Anna Miklaszewska z Łodzi. Miejsce ósme zajmuje Julia Szczerbowska z Brzezinki, dziewiąte – Mariusz Stokłosa z Oświęcimia, dziesiąte – Kinga Skowrońska z Chełmka, dwunaste – Janusz Kołodziejczyk z Nowej Wsi, a czternaste i piętnaste kolejno Edyta Daszkiewicz i Wojciech Kamusiński z Oświęcimia. Żaden z kandydatów ugrupowania Ryszarda Petru nie należy do żadnej partii politycznej.

W trzydziestym okręgu wyborczym w wyborach do Senatu pojawił się trzeci kandydat. Do Stanisława Bisztygi z PO i Andrzeja Pająka z PiS komisja wyborcza dopisała nazwisko Dariusza Chmiela z Wadowic, członka Ligi Polskich Rodzin.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa