Narodowe czytanie “Lalki”

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   5 września 2015 08:45

Miejska Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu organizuje w sobotę piątego września w godzinach od 16 do 18 Narodowe Czytanie „Lalki” na płycie Rynku Głównego.

W czerwcu, w sercu miasta przedszkolakom bajki czytali włodarz grodu, strażak i policjantka. Pisaliśmy o tym (TUTAJ).

– Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła kolejną edycję Narodowego Czytania pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, które odbędzie się w całej Polsce – informują organizatorzy. – Nasza biblioteka tradycyjnie przyłączyła się do tej akcji, którą w tym roku organizujemy na części płyty Rynku Starego Miasta. Będzie to forma wypełniania tej przestrzeni działaniami skierowanymi do szerokiego grona odbiorców Oświęcimia.

Akcję Narodowe Czytanie rozpoczęto w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a jej główny cel stanowi popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Pracownicy Biblioteki zapraszają wszystkich mieszkańców Oświęcimia do udziału w tej zacnej akcji, wzmacniającej poczucie wspólnej tożsamości, tworzenia wspólnoty oświęcimskiej i narodowej przynależności.

Patronat medialny nad wydarzeniem w Oświęcimiu sprawować będą lokalne media Fakty Oświęcim, Radio Oświęcim i Głos Ziemi Oświęcimskiej.

– Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania w Oświęcimiu zaplanowane jest odczytanie ze sceny przez Oświęcimian fragmentów adaptacji „Lalki”, przeprowadzenie bezgotówkowej wymiany książek – bookcrossing. Uczestnicy będą tworzyć wiersze dadaistyczne z „Lalką” w treści.

Odbędzie się wśród mieszkańców konkurs na najpiękniej odczytany fragment „Lalki”, a także konkurs plastyczny skierowanego do dzieci pod hasłem „Moja ulubiona lalka”.

W tym dniu na oświęcimskim rynku wolontariusze będą rozdawać przechodniom „wąsate cytaty Pana Wokulskiego” i stemplować przyniesione przez mieszkańców książki okolicznościowym stemplem.

Chęć udziału w konkursie pięknego czytania należy zgłosić do piątku 28 sierpnia, e-mailowo: marketing@mbp-oswiecim.pl lub telefonicznie 33 847 98 16.

– Oczywiście jak w każdym konkursie, również i w tym przewidziane są atrakcyjne nagrody – dodają. – Zapraszamy do udziału.

W Chełmku i Brzeszczach również będzie czytanie “Lalki”. Chełmek zaprasza do Parku Rodzinnego o godzinie 9, a Brzeszcze o godzinie 16 przed Ośrodek Kultury.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa