Napadł z nożem na sklep nocny

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 października 2018 12:13

Policjanci z Brzeszcz ustalili i zatrzymali mężczyznę, który z nożem napadł na ekspedientkę sklepu nocnego. Bandycie grozi kara do 12 lat więzienia.

Napastnik wszedł o godzinie drugiej w nocy do jednego z brzeszczańskich sklepów nocnych. Był zamaskowany. Wyciągnął nóż i grożąc nim zażądał gotówki. Wystraszona 33-letnia ekspedientka opróżniła kasę. Sprawca zadowolił się kilkuset złotymi i uciekł.

Sprzedawczyni o rozboju bez zwłoki powiadomiła policję, a policjanci, zarówno mundurowi, jak i pracujący w cywilu, natychmiast wyruszyli na penetrację Brzeszcz i okolic. Jednak bezpośrednio po zdarzeniu napastnika nie udało się złapać.

„W efekcie prowadzonych przez kilka dni skrupulatnych działań funkcjonariusze natrafili na ślad, który wskazał, że związek z rozbojem ma 22 – letni mieszkaniec Śląska, a dokładnie graniczącego z gminą Brzeszcze powiatu bielskiego” – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę w domu. Po przewiezieniu do jednostki policji przedstawili mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Prokurator, posiadając zdobyte przez policjantów dowody, zdecydował się wystąpić z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu przychylił się do wniosku i 22-latek wprost z sali sądowej pojechał, na razie na trzy miesiące” do aresztu śledczego w Krakowie.

 

Policjanci kryminalni prowadzą podejrzanego korytarzem w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Fot. Policja

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa