Nagrodzili najlepsze kroniki – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   12 września 2019 05:00

Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej odbył się Wojewódzki Konkurs Kronik i Monografii Ochotniczych Straży Pożarnych „Historia zaklęta w kronikach”.

Swoje kroniki zaprezentowały cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i osiemnaście Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa małopolskiego. Z kolei monografię zgłosił Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP w Oświęcimiu.

Po zapoznaniu się z przedłożonymi konikami komisja konkursowa w składzie: Jerzy Obstarczyk, Władysław Kucharski, Andrzej Gwiazdonik, Jacek Tomaszczyk i Grzegorz Gałgan zdecydowała o następującej klasyfikacji:

Kroniki MDP:

1 miejsce – MDP Malec
2 miejsce – MDP Głębowice
3 miejsce – MDP Siedlec
4 miejsce – MDP Witkowice

Kroniki OSP:

1 miejsce – OSP Karwodrza
2 miejsce – OSP Muszyna-Folwark
3 miejsce – OSP Osiek

W kategorii monografii pierwsze miejsce przypadło pracy zbiorowej „Strażacy Ziemi Oświęcimskiej” pod redakcją Stanisława Bukowieckiego.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .