Nagrodzili najlepsze kroniki – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   12 września 2019 05:00

Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej odbył się Wojewódzki Konkurs Kronik i Monografii Ochotniczych Straży Pożarnych „Historia zaklęta w kronikach”.

Swoje kroniki zaprezentowały cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i osiemnaście Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa małopolskiego. Z kolei monografię zgłosił Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP w Oświęcimiu.

Po zapoznaniu się z przedłożonymi konikami komisja konkursowa w składzie: Jerzy Obstarczyk, Władysław Kucharski, Andrzej Gwiazdonik, Jacek Tomaszczyk i Grzegorz Gałgan zdecydowała o następującej klasyfikacji:

Kroniki MDP:

1 miejsce – MDP Malec
2 miejsce – MDP Głębowice
3 miejsce – MDP Siedlec
4 miejsce – MDP Witkowice

Kroniki OSP:

1 miejsce – OSP Karwodrza
2 miejsce – OSP Muszyna-Folwark
3 miejsce – OSP Osiek

W kategorii monografii pierwsze miejsce przypadło pracy zbiorowej „Strażacy Ziemi Oświęcimskiej” pod redakcją Stanisława Bukowieckiego.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa