Na pogrzeb rowerami i z promilami

Redakcja eFO  |   Fakty  |   3 grudnia 2019 10:44

Dwóch rowerzystów pod wpływem alkoholu jechało na pogrzeb swojego znajomego. Zatrzymali ich policjanci z oświęcimskiej drogówki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek – policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.

„Tuż po godzinie 13.00 funkcjonariusze jadąc ulicą Mostową w Bielanach zauważyli dwóch rowerzystów z których jeden jechał slalomem. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali ich do kontroli drogowej” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Okazało się, że nie jeden, a obaj mężczyźni wsiedli na rowery po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W takim stanie  próbowali dotrzeć na pogrzeb swojego znajomego. 

Badanie stanu trzeźwości 45-letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało blisko promil alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości  39-letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało aż 4,1 promila alkoholu

„W związku z popełnionym wykroczeniem do sądu zostanie skierowany wniosek o ich ukaranie” – dodaje Jurecka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .