MZK w Oświęcimiu podpisał umowę z Solarisem – FILMY

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 grudnia 2017 18:59

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu podpisał umowę z firmą Solaris na zakup 19 autobusów. Pierwsze nowe solarisy trafią do miasta w kwietniu.

Na zakup nowoczesnych i ekologicznych autobusów MZK pozyskał 18 milionów złotych z funduszy Unii Europejskiej. Kolejne trzy miliony wyłoży z własnego budżetu.

Pojazdy, które zastąpią wyeksploatowane daby, neoplany i jelcze będą trafiać do Oświęcimia po kilka sztuk co kwartał. Ostatnią transzę partnerzy zaplanowali na początek 2019 roku.

Więcej informacji na temat nowych autobusów i planów na przyszłość, dotyczących komunikacji miejskiej w Oświęcimiu zamieścimy wkrótce.

Umowę na dostarczenie 19 solarisów podpisali w siedzibie MZK Bożena Fraś, prezes oświęcimskiej spółki i Wiesław Cieśla, pełnomocnik prezesa firmy Solaris do spraw kluczowych klientów. Przy stole zasiedli także Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, Marian Świerczek, wiceprezes MZK i Rafał Zajas, dyrektor sprzedaży regionu Południe w spółce Solaris.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa