Muzycznie – patriotycznie w gminie Oświęcim

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 listopada 2015 16:06

Kilkadziesiąt osób, w tym uczniowie i osoby dorosłe – wzięło udział w I Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Były wielkie emocje, nie zabrakło tremy, ale wszystko przebiegło w sposób niezwykle ambitny.

Przesłuchania konkursowe przeprowadzono w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej. W jury zasiedli Barbara Gasidło, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Grojcu, Bożena Grabowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Ale babki” w Zaborzu i Przemysław Drabczyk, muzyk i szef gminnej orkiestry dętej przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji z siedzibą Brzezince. To właśnie ta instytucja zorganizowała konkurs.

Ze sceny popłynęły słowa takich piosenek, jak m.in. „Biały krzyż”, „Wojenko, wojenko”, „Polskie kwiaty”, „Przybyli ułani”, czy „Warczą karabiny”.

– Celem konkursu jest kultywowanie tradycji narodowej, popularyzowanie pieśni patriotycznej, kształtowanie postaw patriotycznych – mówi Beata Snażyk z OKSiR.

Laureaci konkursu wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Rajsku.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .