Muuu…sieli gonić krasulę

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 czerwca 2018

Oświęcimscy policjanci prowadzili wczoraj dość nietypowy pościg. Musieli gonić krasulę, która zagrażała bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zadzwoniła osoba, która zgłosiła, że w pobliżu ulicy Wyzwolenia przechadza się krowa. Zwierzę spacerujące bez żadnej opieki w każdej chwili mogło wejść na jezdnię.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce jeden z patroli ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Policjanci bez trudu zlokalizowali krasulę. Ta jednak nie chciała współpracować z funkcjonariuszami i wzięła za pas wszystkie cztery nogi.

Młoda krówka pobiegła w stronę dworca kolejowego i kontynuowała ucieczkę torowiskiem. Pobiegła w stronę Babic. Za uciekinierką cały czas podążali mundurowi.

Gdy krasula dobiegła do podoświęcimskiej miejscowości, postanowiła zajrzeć do sadu na posesji przy ulicy Grunwaldzkiej. W naiwności swojej nie dostrzegła jednak, że teren jest ogrodzony. Fakt ten wykorzystali policjanci, którzy zamknęli bramę, odcinając rogatej podróżniczce drogę ucieczki.

W międzyczasie znalazł się jej właściciel. 67-letni mieszkaniec gminy Oświęcim odebrał swoją krowę i dowiedział się, że popełnił wykroczenie. Za brak nadzoru nad zwierzęciem odpowie przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa