Mundurowi na ratunek seniorom

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 kwietnia 2021 12:00

Policjanci patrolujący osiedle Chemików w Oświęcimiu zobaczyli, jak starszy mężczyzna spada ze schodów. Natychmiast ruszyli z pomocą.

Sierżant Agnieszka Gembala i starszy posterunkowy Krzysztof Knapik z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oświęcimskiej komendy pełnili służbę jako patrol zmotoryzowany.

„Podczas patrolu zauważyli, że ze schodów jednego ze sklepów spożywczych spadł mężczyzna, głową uderzając w betonowy murek. Natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe i pobiegli udzielić pierwszej pomocy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mundurowi opatrzyli 84-latkowi złamany nos i zatamowali krwotok. Gdy seniora przejęli ratownicy medyczni, funkcjonariusze zajęli się jego roztrzęsiona i zdezorientowaną żoną. Uspokoili kobietę i zawieźli ją do domu.

Seniorka zadzwoniła do komendy policji, by przełożonym sierżant Gembali i starszego posterunkowego Knapika przekazać podziękowania za okazaną przez policjantów pomoc.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .