Motolotniarz zawisł na linii energetycznej – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   27 października 2019 15:25

Strażacy z powiatu oświęcimskiego interweniowali w miejscu poważnego wypadku, w wyniku którego motolotniarz zawisł na linii energetycznej i doznał poparzeń.

Do zdarzenia doszło w Zasolu Bielańskim w powiecie bielskim. Mężczyzna lecący motolotnią uderzył w linię średniego napięcia i zawisł około pięć metrów nad ziemią.

Na ratunek mężczyźnie natychmiast rzucili się pracownicy z pobliskiej budowy. Wezwali pomoc i zaczęli montować rusztowanie, by dotrzeć do poszkodowanego.

Na miejsce wypadku przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej i Oświęcimiu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowicach i Bielanach oraz zespół ratownictwa medycznego.

Przybyła też ekipa pogotowia energetycznego, gdyż konieczne było odcięcie zasilania.

Ratownicy medyczni postanowili wezwać na miejsce śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Ciężko poparzony motolotniarz poleciał do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych.

Zdjęcia i film publikujemy dzięki uprzejmości właściciela fanapge’u Zasole Bielańskie na Facebooku, który jest ich autorem.

Opublikowany przez Zasole Bielańskie Sobota, 26 października 2019

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa