Motocykliści dla Nikolki wykonali już 700 procent normy – FILMY

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   4 czerwca 2020 16:30

Grupa Gentlemen’s Club Oświęcim rozpoczęła akcję Motocykliści dla Nikolki. Do skarbonki miało wpaść tysiąc złotych, a jest już siedem razy więcej. Licznik dalej bije.

Kręcenie ósemek na motocyklu to kolejny pomysł na pomoc chorej 13-letniej Nikolce Kurpas z Brzeszcz.

Urodziła się w 2007 roku. Cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Jest to bardzo ciężka i podstępna choroba, upośledzająca wszystkie czynności życiowe i niemożliwa do wyleczenia. Odpowiednie leczenie i rehabilitacja mogą jedynie poprawić funkcjonowanie i komfort życia dziecka.

Mała brzeszczanka musi przejść operację biodra. Ze względu na bardzo wysokie ryzyko wystąpienia komplikacji pooperacyjnych, operacja odbędzie się w niemieckiej klinice ortopedycznej w Aschau. Nikolka była tam już konsultowana i lekarze zakwalifikowali ją do zabiegu.

Dziecko jest w trakcie badań przedoperacyjnych, po których nastąpi wyznaczenie terminu operacji i podanie dokładnego jej kosztu. Szacunkowo odpłatność za zabieg wyniesie około 150 tysięcy złotych.

 

#motocyklisciDlaNikolki

Cześć:)Grupa pomagaczy Nikolce (FB/AukcjeDlaNikolki) wpadła na pomysł, byśmy dali wyzwanie motocyklistom z całego świata.Nie zastanawialiśmy się ani sekundy, czy dołączamy – chętnie podjęliśmy wyzwanie i zachęcamy Was do tego samego. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że motocykliści bardzo lubią pomagać #MotocykliściDlaNikolkiNikolka Kurpas cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – nie chodzi, nie siedzi, nie mówi.Teraz pilnie potrzebuje REKONSTRUKCJI BIODRARodzina na mało czasu na na uzbieranie ogromnej kwoty – ok. 200 tysięcy złotych. Co możemy wspólnie zrobić?Dobrze się bawić!:)Dobra zabawa może iść w parze z pomocą, dlatego… Zapraszamy do akcji #MotocykliściDlaNikolkiO co w tym chodzi?Wystarczy wykonać zadanie, czyli nagrać filmik, w którym wykonasz na motorze dwie ósemki (zamiast pachołków możecie ustawić butelki, doniczki… cokolwiek), wrzucić go na Facebooka z oznaczeniem trzech osób, które mają w ciągu DOBY wykonać to zadanie.Jeśli ktoś go nie wykona wpłaca do przygotowanej przez nas skarbonki 20 złotych. Jeśli wykona – świetnie!:)Oczywiście za każdym razem trzeba oznaczyć trzy osoby, które mają wykonać to zadanie i dodać w poście tekst:#MotocykliściDlaNikolkiZapełniamy skarbonkę Nikolki, która pilnie potrzebuje rekonstrukcji biodra, link: https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolkiMotocykliści dla NikolkiCześć:) Grupa pomagaczy Nikolce (FB/AukcjeDlaNikolki) wpadła na pomysł, byśmy dali wyzwanie msiepomaga.pl❤1

Opublikowany przez Gentlemen's Club Oświęcim Wtorek, 19 maja 2020

 

Challenge #MotocykliściDlaNikolki

Na czym polega challenge #MotocykliściDlaNikolki? Wystarczy wykonać na motocyklu dwie ósemki (zamiast pachołków można użyć czegokolwiek), nagrywając filmik z tego zadania. Nagranie należy wrzucić film na swój profil facebookowy z oznaczeniem trzech osób, które mają w ciągu DOBY wykonać identyczne zadanie.

Jeśli ktoś nie podoła wyzwaniu, wpłaca do skarbonki na siepomaga.pl 20 złotych. Jeśli wykona – świetnie. Okazuje się jednak, że wszyscy prawidłowo wykonują zadanie, a i tak skarbonka ma już siedem razy więcej pieniędzy, niż na początku zakładano.

 

Challenge dla Nikolki

Grupa pomagaczy Nikolce (FB/AukcjeDlaNikolki) https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolki wpadła na pomysł, byśmy dali wyzwanie motocyklistom z całego świata.Nie zastanawialiśmy się ani sekundy, czy dołączamy – chętnie podjęliśmy wyzwanie i zachęcamy Was do tego samego. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że motocykliści bardzo lubią pomagać.Również i My nominujemy do dalszej zabawy i pomagania:Klemens Riders of IPA Poland Chapter Nowy Sącz Radek Folga Free Oświęcim Magda-Samel SaternusRobert Saternus

Opublikowany przez Prospect Chapter Oświęcim Niedziela, 24 maja 2020

Grupa Pomagaczy Nikolce

Pomysł na challenge #MotocykliściDlaNikolki pojawił się w głowie Magdaleny Kapicy z grupy Pomagaczy spontanicznie. Magda zna wielu pasjonatów szybkich dwóch kółek i wiedziała, że chętnie wspierają tego rodzaju inicjatywy. Zaproponowała zapoczątkowanie wyzwania grupie Gentelmen’s Club Oświęcim.

„Reakcja była natychmiastowa, za co bardzo dziękuję Kubie i Damianowi z oświęcimskiej grupy motocyklowej. W przeciągu jednej doby ruszyła lawina dobra. Kolejne dwa tygodnie zbiórki wprawiły nas w osłupienie, co niezmiernie nas ucieszyło i dało bodziec do dalszych działań” – wyjaśnia Magdalena Kapica, z grupy Pomagaczy Nikolce Kurpas.

 

Lepiej późno niż wcale… 🙂#MotocykliściDlaNikolki zapełniamy skarbonkę dla Nikolki 🥰 Zadanie polega na wykonaniu dwóch ósemek motocyklem 🏍😊, jeśli ktoś nie wykona zadania wpłaca na przygotowaną skarbonkę 20 zł, jeśli wykona też ma możliwość wpłaty 🙂https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolki 🙂

Opublikowany przez Grupa Motocyklowa ORAWA Wtorek, 26 maja 2020

 

Kręcą ósemki

Miłośnicy motocyklowych wrażeń kręcą ósemki, a do skarbonki na siepomaga.pl wpada 20, 50 lub 100 złotych. W miarę upływu czasu wyzwanie podejmuje coraz więcej śmiałków.

„Dla mnie osobiście to podwójna satysfakcja, ponieważ mnie też udało się wziąć udział w challengu, choć na co dzień nie jeżdżę na motocyklu, ale znalazłam sposób na to. W końcu w drodze do wspólnego celu liczy się drużyna” – tłumaczy Magda.

„Motocykliści są ludźmi bardzo wrażliwymi. W ostatnich latach ruch motocyklowy stał się bardzo popularny i jednocześnie aktywny we wszystkich sferach pomagania” – mówi Damian Lieber, prezydent Gentlemen’s Club Oświęcim.

Dzięki Damian Lieber za nominacje 😃 #MotocykliściDlaNikolki zapełniamy skarbonkę dla Nikolki 🥰 Zadanie polega na wykonaniu dwóch ósemek motocyklem 🏍😊, jeśli ktoś nie wykona zadania wpłaca na przygotowaną skarbonkę 20 zł, jeśli wykona też ma możliwość wpłaty 😊 https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolki 🙂Do zadania nominuje osoby : TOMAS Tomek Szczygieł Brave Dogs Polska Chapter Tychy , HUGO Krzysztof Porwolik Brave Dogs Polska Chapter Katowice, ŻUKU Wojciech Żukowski Military Riders ClubPamiętajcie pomagamy chorej Nikolce , Panowie na wykonanie zadania zostało wam 24 godziny, do działania !!!

Opublikowany przez Arkadiusza Foczyńskiego Sobota, 23 maja 2020

 

Motocykliści chętnie pomagają

Motocykliści zapewniają, że nie ma ostatnio imprezy motocyklowej bez akcji charytatywnej.

„Angażując się w challenge #MotocykliściDlaNikolki wiedziałem, że to na pewno się uda, bo na motocyklistów zawsze można liczyć. Myślę, że to jeszcze nie koniec tej akcji i wiele się może jeszcze zdarzyć, oczywiście dobrego. Wiele osób deklaruje chęć podjęcia wyzwania, czekają na  swoje nominacje” – wyjaśnia Damian.

W tej chwili akcja ma już zasięg europejski. Biorą w niej udział motocykliści z Niemiec, a w skali kraju nie ma zakątka Polski, w którym o akcji by nie słyszano.

„To wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że Gentlemen’s Club Oświęcim pomógł rozpocząć to wyzwanie. Zrobiliśmy i dalej robimy wszystko co w naszej mocy, żeby pokazać wszystkim, że pomaganie innym daje wielką satysfakcję i zadowolenie” – mówią z dumą motocykliści.

Challenge dla Nikolki

Grupa pomagaczy Nikolce (FB/AukcjeDlaNikolki) https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolki wpadła na pomysł, byśmy dali wyzwanie motocyklistom z całego świata.Nie zastanawialiśmy się ani sekundy, czy dołączamy – chętnie podjęliśmy wyzwanie i zachęcamy Was do tego samego. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że motocykliści bardzo lubią pomagać.Również i My nominujemy do dalszej zabawy i pomagania:Klemens Riders of IPA Poland Chapter Nowy Sącz Radek Folga Free Oświęcim Magda-Samel SaternusRobert Saternus

Opublikowany przez Prospect Chapter Oświęcim Niedziela, 24 maja 2020

 

Gentlemen’s Club Oświęcim

Działa od prawie dziewięciu lat. Jest zrzeszony w Polskim Ruchu Motocyklowym 1978, który spaja kluby motocyklowe z całej Polski. Gentlemen’s Club Oświęcim od 2017 roku organizuje zloty motocyklowe w Libiążu, na które zaprasza fanów motocykli i nie tylko.

„Bawimy się przy muzyce na żywo i wszelakiego rodzaju zabawach związanych z naszą pasją. W ubiegłym roku zlot robiliśmy wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem Moto Pistons Górny Śląsk” – wspomina Kuba Szary.

W tym roku w związku z epidemią musieli odwołać imprezę, za to wykorzystali swój potencjał w inny sposób, czyli zachęcając do udziału w akcji #MotocykliściDlaNikolki.

W projekcie może się sprawdzić każdy. Szczegóły challenge’u znajdują się na stronie siepomaga.pl – tam też organizatorzy publikują filmy z wyzwania. Można je też znaleźć na Facebooku wpisując w wyszukiwarkę FB: #MotocykliściDlaNikolki.

Opublikowany przez Romana Toga Czwartek, 28 maja 2020

 

Jak można jeszcze pomóc?

Nikolkę można wesprzeć wpłacając darowiznę na leczenie i ochronę zdrowia: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, Alior Bank nr rachunku bankowego: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (darowizny na konkretne dziecko – w tytule wpłaty należy podać:  14990 KURPAS NIKOLA darowizna na leczenie i ochronę  zdrowia).

Ważne, że fundacja nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie subkonta dziecka. Ponadto wszystkie przekazane darowizny można odliczyć od dochodu.

„Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej Kruszynki” – mówią mama i babcia dziewczynki.

Więcej informacji na temat Nikoli można znaleźć na stronie facebook.com/NikolkaKurpas

 

Dzięki AdrianTomasiczek i Dawid Pawełek za nominacje. Pieniążki przelane zadanie też wykonane#MotocykliściDlaNikolki zapełniamy skarbonkę dla Nikolki 🥰Zadanie polega na wykonaniu dwóch ósemek, sprawnym motocyklem🏍😊, jeśli ktos nie wykona zadania wpłaca na przygotowaną skarbonkę 20 zł jeśli wykona też ma możliwość wpłaty 😊 https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolki 🙂do zadania nominuje osoby : MichałKalika Rafał Kaim Mateusz Chrapek Tomasz Chrapek . Pamiętajcie pomagamy chorej Nikolce , Panowie na wykonanie zadania zostało wam 24 godziny , do działania !!!

Opublikowany przez Mateusza Droździka Niedziela, 24 maja 2020

 

Więcej filmów na facebook.com/gcooswiecim

Nakrętki i baterie

Wciąż trwają zbiórki nakrętek i baterii. Można je oddać w sobotę 6 czerwca w Polance Wielkiej, szczegóły są umieszczone na Facebooku, a także w stacjonarnych punktach:

– w Radzie Osiedla “Południe”, przy ul. Wyspiańskiego 11 w Oświęcimiu
– w Gospodarstwie Rolne Szkółka drzewek iglastych M.K. Sobeccy, Polanka Wielka, ul. Graniczna 24
– u babci Nikoli w Brzeszczach, po uprzednim kontakcie pod numerem telefonu 513 126 431
– od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu (np. u pani woźnej)
– w Bistro Kastel, ul. Żwirki i Wigury 31
– w restauracji Europa, ul. Śniadeckiego 20
– w restauracji Smaki Dzieciństwa (działająca przy Oświęcimskim Centrum Kultury), ul. Śniadeckiego 24
– w sklepie ABC w Broszkowicach, ul. Klubowa 28
– w sklepie ABC w Gorzowie, ul. Gorzowska 89
– w sklepie Centrum ABC w Gorzowie, ul. Nowowiejska 28
– w sklepie Lewiatan na Zasolu w Oświęcimiu, przy ul. Obozowej
– Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu (na dzienniku podawczym)

Przyłącz się do akcji Nakręćmy się dla Nikolki

Jeśli są jeszcze miejsca, do których można przynosić nakrętki dla Nikoli prosimy o kontakt z redakcją na adres redakcja@faktyoswiecim.pl (w temacie prosimy wpisywać “nakrętki”. Miejsce dopiszemy do listy. Można też przynosić zużyte baterie.

Aukcje dla Nikolki

Na Facebooku działa grupa, w której internauci mogą nabywać pewne rzeczy, a pieniądze trafią w całości na leczenie Nikolki. Można tam nabyć ubrania, kwiaty, obrazy, kosmetyki, świeżę ziół, vouchery, czy różnego rodzaju usługi.

Każdy może coś wystawić lub nabyć różne przedmioty. Zachęcamy do aktywności internetowej.

Dołącz do grupy Aukcje dla Nikolki Kurpas

 

Ona i On dla Nikolki Kurpas – FILM

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .