Motocykl uderzył w płot. Kierowca poważnie ranny – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 maja 2021 16:54

Minionej nocy w Jawiszowicach wydarzył się wypadek drogowy. Motocyklista uderzył w ogrodzenie. Jest połamany i doznał potłuczeń.

Około godziny 1 pan Rafał, jadący przez Jawiszowice samochodem, zobaczył leżący na jezdni motocykl. Zatrzymał się i rozpoczął poszukiwania motocyklisty. Odnalazł go przy pobliskim ogrodzeniu. Wezwał służby ratownicze i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki ustalili, że 32-latek z powiatu bielskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad swoim kawasaki. Motocyklista zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Maszyna odbiła się od płotu i przemieściła się na jezdnię, gdzie zobaczył ją pan Rafał. Ranny 32-letni kierowca pozostał przy ogrodzeniu.

Mężczyzna doznał złamań miednicy i nogi oraz licznych potłuczeń. Ratownicy medyczni przewieźli go na leczenie do szpitala.

32-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków, więc trzeba mu było pobrać krew do badań.

„Ogromne podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Rafałowi, który widząc motocykl na jezdni i podejrzewając, że doszło do wypadku drogowego, natychmiast zaczął poszukiwać motocyklisty. Kiedy odnalazł rannego powiadomił służby i udzielił mu pierwszej pomocy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .