Most Galicyjski w Chełmku zamknięty na 12 dni

Redakcja eFO  |   Fakty  |   27 listopada 2020 15:00

Drogowcy zamkną w poniedziałek most Galicyjski na drodze wojewódzkiej nr 780, łączącej Małopolskę ze Śląskiem. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Most i wyremontowana droga po kosztującej 10 milionów złotych modernizacji służyły kierowcom przez sześć lat. W maju tego roku ktoś rozpalił pod przeprawą na rzece Przemszy w Chełmku ognisko i paląc opony wywołał pożar obiektu. Doszło do uszkodzenia mostu, co skutkowało ograniczeniem ruchu pojazdów o masie ponad 20 ton.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zamyka most na 12 dni – od 30 listopada do 12 grudnia. W tym czasie drogowcy naprawią przeprawę przez Przemszę.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .