Morderstwo w Oświęcimiu. 41-latek zabił nożem konkubinę

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   31 lipca 2021 18:02

Dzisiaj w Oświęcimiu doszło do morderstwa. 41-letni mężczyzna z Bierunia ugodził swoją konkubinę nożem w szyję. Rana okazała się śmiertelna.

O godzinie 14 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu odebrał telefon. Rozmówca przekazał mu informację, że w mieszkaniu jednego z bloków na osiedlu Chemików znajdują się zwłoki kobiety.

Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon 49-letniej mieszkanki Oświęcimia. Przyczyną śmierci była rana kłuta szyi. Prokurator nakazał zabezpieczyć ciało kobiety do sekcji.

Policjanci ustalili, że dzisiaj rano pomiędzy kobietą a jej 41-letnim konkubentem, mieszkańcem Bierunia, doszło do kolejnej w tym związku awantury. To prawdopodobnie w jej trakcie mężczyzna chwycił nóż i zadał oświęcimiance śmiertelną ranę. Nie jest wykluczone, że to właśnie on o godzinie 14 zadzwonił do oświęcimskiej komendy policji.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania podejrzanego 41-latka. Powiadomili też swoich kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. To właśnie funkcjonariusze ze Śląska znaleźli i zatrzymali mężczyznę, który uciekł do swojej rodzinnej miejscowości.

„W chwili zatrzymania podejrzany był nietrzeźwy. Miał 1,80 promila alkoholu w organizmie. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci będą mogli przesłuchać 41-latka dopiero wtedy, gdy wytrzeźwieje. Mieszkańcowi Bierunia grozi kara 25 więzienia lub dożywocie.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .