Mołdawianin z promilami wylądował w rowie

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   10 sierpnia 2020 11:30

Mercedes z czterema obywatelami Mołdawii na pokładzie wylądował w rowie. Okazało się, że prowadzący go 29-latek jest pijany. Miał ponad promil alkoholu.

Minionej nocy policjanci z oświęcimskiej drogówki pełnili służbę na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. W pewnym momencie zatrzymał ich przechodzień, który idąc chodnikiem ulicą Dąbrowskiego usłyszał huk od strony ulicy Szpitalnej.

Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i pognali we wskazane miejsce. Zobaczyli tkwiącego w rowie mercedesa i ruszyli na pomoc jadącym nim czterem mężczyznom, którymi okazali się Mołdawianie. Okazało się, że obcokrajowcom nic się nie stało.

Policjanci wyczuli jednak woń alkoholu od 29-letniego kierowcy. Badanie alkosensorem potwierdziło, że przyczyną kolizji był ponad promil alkoholu, krążący w organizmie mężczyzny.

Za jazdę po pijanemu obywatelowi Mołdawii grożą dwa lata za kratkami, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa