Mogli poczuć się jak w domu – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Kulinaria,Kultura i rozrywka  |   25 grudnia 2022 13:32

Uchodźcy wojenni, mieszkańcy Pozytywnego Dworku Gminy Oświęcim, uczestniczyli w tradycyjnej, polskiej wigilii.

Na wieczerzę wigilijną zaprosił domowników samorząd gminy Oświęcim. Ukraińcy porębianie i wolontariusze stowarzyszenia Pozytywni, którzy na co dzień  koordynują funkcjonowanie dworku skosztowali polskich potraw, które zwyczajowo pojawiają się na wigilijnym stole.

„Starając się o powstanie Pozytywnego Dworku Gminy Oświęcim w Porębie Wielkiej i działając w ciągu ostatnich miesięcy na rzecz dobrostanu jego Mieszkańców, w najmniejszym stopniu nie kierowaliśmy się chęcią nagrody. Dzisiaj jednak, przy wspólnym wigilijnym stole tę nagrodę otrzymaliśmy – uśmiechy i radość dzieci, spokój i poczucie wspólnoty z dorosłymi. Nic nie dałoby nam większej satysfakcji, niż taki wieczór w rodzinnej, ciepłej atmosferze” – powiedział po wieczerzy Mirosław Smolarek, wójt gminy Oświęcim.

 

 

O oprawę muzyczną – kolędy, pastorałki i regionalne piosenki świąteczne zadbał zespół Porębianie, działający przy KGW w Porębie Wielkiej. Nie zabrakło też ukraińskich pieśni świątecznych, które a capella zaśpiewały mieszkanki dworku. 

Na zakończenie spotkania najmłodsi mieszkańcy dworku pod choinką znaleźli prezenty.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .