Mocne zakazy dla Polaków – FILM

Redakcja eFO  |   Fakty  |   24 marca 2020 13:54

Od środy 25 marca będą obowiązywały nowe ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami. Warto zapoznać się z informacjami.

Ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami:

– drogi z pracy i do domu
– wolontariatu w walce z koronawirusem
– niezbędnych spraw życia codziennego

Poinformował o tym przed chwilą premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby.

 

 

Minister zdrowa dodał, że zmieniają się też zasady obrzędów liturgicznych. W kościele może jednocześnie przebywać pięć osób.

„Koronawirus pokazał, że siła gospodarcza państw to za mało, musi być dobra organizacja, musi być zrozumienie społeczne dla działań, gdyż tylko wtedy będziemy w stanie razem, jako całe społeczeństwo zapanować nad niekontrolowanym przyrostem zachorowań na koronawirusa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa – zapowiedział we wtorek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

„Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć” – dodał Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Dodał, że nowe obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Wyjaśnił, że będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami, gdy idziemy do pracy, sklepu, apteki.

Ograniczona będzie też liczba pasażerów, którzy poruszają się komunikacją miejską

Aby zachować odpowiedni odstęp między podróżującymi, konieczne jest, aby połowa miejsc siedzących w autobusach czy tramwajach, była pusta. Dodatkowo zakaz poruszania się oznacza, że nie będzie można przemieszczać się w grupie powyżej dwóch osób – zakaz ten nie będzie dotyczył rodzin.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .