Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu ma 65 lat

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   12 lutego 2021 16:09

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu obchodzi w tym roku 65-lecie swojej działalności. Ta placówka wychowania pozaszkolnego, podlegająca pod Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Placówka powstała w 1955 roku, kiedy to decyzją Miejskiej Rady Narodowej w Oświęcimiu został powołany Dom Harcerza. Dom spełniał głównie funkcje opiekuńcze, starając się zapewnić bezpieczeństwo i zajęcie licznej grupie dzieci i młodzieży pozostającej bez nadzoru i opieki dorosłych.

Dysponował pomieszczeniami w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

MDK wznowił działalność

„Mimo obostrzeń covidowych, nie zawieszamy swojej działalności. Zgodnie z rozporządzeniem zajęcia w MDK są organizowane, mogą się odbywać w reżimie sanitarnym” – wyjaśnia Alina Kwarciak, dyrektor Młodzieżowego Dom Kultury w Oświęcimiu.

Po krótkiej przerwie wszystkie zajęcia z szerokiej gamy propozycji, odbywają się normalnie

„Jeśli masz więc dość już siedzenia w domu i zdalnej nauki, zapraszamy. Odwiedź nas i skorzystaj z naszej oferty. W niej znajduje się cała gama zajęć plastycznych: plastyka, rysunek i malarstwo, grafika, ceramika, projektowanie mody; zajęcia muzyczne: gra na gitarze, na ukulele, na keyboardzie; zajęcia teatralne; zajęcia sportowe: szachy, badminton, chearleaderki, aerobox; zajęcia edukacyjne: język angielski i niemiecki, techniki uczenia się, gry logiczne” – zachęca do uczestnictwa Alina Kwarciak.

 

Posted by Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu on Monday, July 13, 2020

 

Dzieci i młodzież mogą tu znaleźć nie tylko propozycję zajęć pozalekcyjnych, lecz również popróbować swoich sił w konkursach.

Pierwszą z propozycji, skierowaną do uczniów powiatowych szkół średnich, jest Przegląd Artystyczny „Kreatywni”. Jeśli chcesz zaprezentować swoje umiejętności w zakresie sztuk plastycznych, literatury, tańca, śpiewu bądź gry na instrumencie, zgłoś się w swojej szkole do koordynatora przeglądu. Bardzo atrakcyjne nagrody są zachętą, a być może uda nam się w tym roku zorganizować wielką galę, którą uświetnisz swoim występem? „KREATYWNYCH 2021” czas zacząć.

Przeglądy już w marcu

Druga propozycja skierowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Oświęcim. To już XXIV edycja Konkursu Wiedzy o Oświęcimiu, w czasie której trzeba się wykazać wiedzą z zakresu historii i teraźniejszości Oświęcimia.

Kolejny konkurs skupi wokół siebie miłośników języka polskiego. Powiatowy Konkurs Ortograficzny i Interpunkcyjny „AS” przeznaczony jest dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych.

 

Posted by Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu on Monday, July 13, 2020

 

„Jeśli jesteś uczniem w/w klas i uczęszczasz do szkoły na terenie powiatu oświęcimskiego, a chcesz spróbować swoich sił, spytaj o konkurs swojego polonistę. Albo zadzwoń do MDK” – zachęcają do udziału organizatorzy.

Czwarta oferta jest nadzwyczajna. Co drugi rok organizowany jest najstarszy i największy swym zasięgiem konkurs plastyczny MDK. Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży wystartuje już po raz XIX. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

„To nie koniec propozycji konkursowych na ten rok. Tak dla nas ważny, bo obchodzimy 65-lecie swojej działalności. Przed nami kolejne propozycje, a w planach Przegląd Piosenki Dziecięcej, Przegląd Piosenki Młodzieżowej i wielka uroczystość na oświęcimskim ryku. Czy dojdzie do skutku? To zależy od rozwoju pandemii i wszystkich okoliczności z tym związanych” – podsumowuje Kwarciak.

 

Zobacz również:

Sobota z Młodzieżowym Domu Kultury

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .