Młodzi Amerykanie nie wierzą w Holokaust

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 września 2020 13:30

Blisko dwie trzecie młodych, ale dorosłych Amerykanów nie wierzy, że w Holokauście zginęło sześć milionów Żydów. 25 procent uważa Holokaust za mit.

Według wyników badań zamieszczonych przez theguardian.com, 10 procent obywateli USA w wieku od 18 do 39 lat sądzi, że to Żydzi wywołali swoją zagładę.

Prawie połowa respondentów nie było w stanie wymienić nazwy ani jednego obozu koncentracyjnego lub getta, funkcjonujących podczas II wojny światowej. 12 procent kategorycznie stwierdziło, że nie słyszało nic o Holokauście.

Ponad połowa badanych przyznała, że widziała nazistowskie symbole w mediach społecznościowych, a niecałe 50 procent było świadkami zaprzeczenia istnienia Holokaustu i nazistowskich obozów śmierci.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa