Młoda piratka drogowa straciła prawo jazdy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 września 2021 16:26

21-letnia mieszkanka Kęt znacznie przesadziła z prędkością samochodu, który prowadziła. Policjanci odebrali jej prawo jazdy i ukarali grzywną.

Wczoraj wieczorem policjanci z oświęcimskiej drogówki pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 948, łączącej Oświęcim z Kętami. Na ulicy Piastowskiej w Łękach, na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godz., zmierzyli prędkość przejeżdżającego forda.

Policyjny radar pokazał, że samochód pędzi 95 km na godz., więc mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i zatrzymali forda. Za kierownicą siedziała 21-letnia kierująca. Dostała mandat i punkty karne. Straciła natomiast prawo jazdy. Może je odzyskać za trzy miesiące.

„Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .