Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I – relacja live, dzień 2

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   20 kwietnia 2018

Na oświęcimskim lodowisku trwają Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I. Fakty Oświęcim patronują czterodniowym mistrzostwom. Zapraszamy do śledzenia relacji z każdego meczu.

Relację z pierwszego dnia można zobaczyć w artykule
Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I – relacja live, dzień 1

Zdjęcia i film z rozpoczęcia mistrzostw Mistrzostwa Polski Amatorów rozpoczęte – FOTO, FILM

Godz. 8 mecz Husaria Białystok – Zagłębie Sosnowiec 2:3

MPA-17.pl: Drugi dzień rozpoczął się od meczu pomiędzy Husarią Białystok, a Zagłębiem Sosnowiec I. Wynik spotkania otworzył już w 49 sekundzie Jakub Fusiński, a dwie minuty później zawodnik Husarii Marek Stankiewicz doprowadza do wyrównania strzałem z niebieskiej. Śląsk wyszedł na prowadzenie po 10 minutach ponownie za sprawą Fusińskiego, a na osiem sekund przed końcem tercji wynik na 1:3 podwyższył Krzysztof Dziwosz.

W drugiej tercji było dużo sytuacji stwarzanych po obu stronach tafli, lecz tylko jedną z nich udało się wykorzystać, a zrobił to Mateusz Jasiński, zmniejszając przewagę przeciwnika. To jednak nie wystarczyło i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Najlepsi zawodnicy meczu

Marek Stankiewicz – Husaria Białystok
Krzysztof Dziwosz – Zagłębie Sosnowiec

Godz. 9.15 Vikings Oświęcim – Goldwell Gdańsk 2:5

MPA-17.pl: Zacięty mecz między Vikings Oświęcim a Goldwell Gdańsk zakończył się pełną zaliczką dla zawodników z północy. Pierwszy punkt dla Gdańska zanotował Sebastian Turos po asyście Tomasza Piecha. Do wyrównania dochodzi 7 minut później kiedy to Tomasz Bruzda wypuszcza się na spotkanie sam na sam z bramkarzem pokonując go pewnym strzałem z nadgarstka. Przewagę ponownie podwyższył Turos, kończąc pierwszą tercję wynikiem 1:2.

Remis zapewnił Maciej Mazur zaraz na początku drugiej tercji, kontynuując pojedynek ‘gol za gol’, na co po 4 minutach odpowiada Kamil Oppeln-Bronikowski i od tej pory Vikingi muszą się pogodzić z kolejnymi stratami. Gola na 2:4 zdobył ponownie Turos, a następnie indywidualną akcją popisał się Oppeln-Bronikowski ustalając wynik spotkania na 2:5.

Najlepsi zawodnicy meczu

Maciej Mazur – Vikings Oświęcim
Kamil Oppeln-Bronikowski – Goldwell Gdańsk

 

Godz. 10.30 mecz Knights – GKH Gdynia 0:2

MPA-17.pl: Tychy Knights zakończyli spotkanie przeciwko GKH Gdynia z zerowym kontem. W meczu dwukrotnie zapunktował Michał Kłosiński najpierw w siódmej minucie po indywidualnej akcji, a następnie na pięć sekund przed końcem meczu trafiając do pustej bramki i tym samym zamykając wynik spotkania 0:2.

Najlepsi zawodnicy meczu

Łukasz Sidrof – Knights Tychy
Maciej Nowopolski – GKH Gdynia

 

Godz. 11.45 mecz Polonia Bytom – Mag Dog Sopot 1:2

MPA-17.pl: Kolejne bardzo wyrównane spotkanie w dniu dzisiejszym rozegrali między sobą Polonia Bytom i Mad Dogs Sopot. 6 sekund wystarczyło Michałowi Okuniewskiemu żeby wygrać wznowienie i prosto z niego dowieźć krążek do bramki, tworząc przewagę nad przeciwnikiem. Pod koniec pierwszej tercji ten sam zawodnik wykorzystał podanie Michała Żołnowskiego i podwyższył prowadzenie na 0:2.

W pierwszej minucie drugiej tercji straty zmniejszyli Bytomianie za sprawą Mariusza Tymczyszyna. Do końca spotkania wynik był otwarty, Polonia zdecydowała się na ściągnięcie bramkarza, ale nawet to nie pomogło im wyrównać wyniku, który zakończył się w stosunku 1:2.

Najlepsi zawodnicy meczu

Michał Okuniewski – Mad Dogs Sopot
Mariusz Tymczyszyn – Polonia Bytom

.

Godz. 13 mecz Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec II 8:3

MPA-17.pl: Początek spotkania między Podhalem Nowy Targ a Zagłębiem Sosnowiec II był całkiem wyrównany. Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy ze Śląska dzięki trafieniu Andrzeja Sujki. 22 sekundy później odpowiedzieli przeciwnicy golem autorstwa Grzegorza Pajerskiego. Coraz większą przewagę zaczęli stwarzać Nowotarżanie po wykorzystaniu przez Macieja Tylkę podania Tomasza Staszela po którym umieścił krążek w bramce, a następnie dwa indywidualne przejazdy kolejno Pawła Japoł i Piotra Staszela zapewniły prowadzenie na 4:1.

Piotr Madeksza starał się podciągnąć wynik, strzelając drugą bramkę, ale Podhale ponownie zaczęło podwyższać przewagę. Do bramki trzykrotnie trafił Grzegorz Pajerski, a ósmą bramkę dołożył Tomasz Staszel. Piotr Madeksza notuje na swoim koncie drugi punkt i zamyka spotkanie wynikiem 8:3.

Najlepsi zawodnicy meczu

Robert Korczak – Podhale Nowy Targ
Piotr Madeksza – Zagłębia Sosnowiec II

 

Godz. 14.15 mecz Cracovia Amatorzy – AKH Unia Oświęcim 1:1

MPA-17.pl: Drużyna AKH Unii Oświęcim musiała podzielić się punktami z Amatorami Cracovii. Bardzo dobrą dyspozycją wykazali się bramkarze obu drużyn, notując tylko po jednej stracie na swoich kontach. Mecz był bardzo wyrównany, zawodnicy oddawali dużo strzałów i stwarzali sporo ciekawych sytuacji. Pierwsza bramka wpadła na pół minuty przed końcem tercji, a strzelił ją Mariusz Mąsior z asysty Damiana Tyrybona, dając prowadzenie Unii. Wyrównanie zapewnił Amatorom Marek Korzeniowski, który sprytnie wcisnął krążek przy słupku Knapika. Spotkanie kończy się wynikiem 1:1.

Najlepsi zawodnicy meczu

Bartłomiej Knapik – AKH Unia Oświęcim
Sebastian Kozendra – Cracovia Amatorzy

 

Godz. 14.30 mecz Wolves Tychy – Górale Nowy Targ

MPA-17.pl: Wolves Tychy po niełatwym meczu wygrali z Góralami Nowy Targ 2:0. Pierwszą bramkę strzelił Mariusz Ochmanek, a asystę zanotował Marcin Szkoła. Górale zostawili mnóstwo sił na lodzie żeby wyrównać wynik, ale żadna sytuacja nie pozwoliła im wyjść na plus. Niespełna cztery minuty przed końcem Michał Stopa podwyższył prowadzenie i zamknął wynik dwupunktową przewagą.

Najlepsi zawodnicy meczu

Michał Stopa – Wolves Tychy
Patryk Szczur – AKH Górale Nowy Targ

Godz. 16.45 mecz Wojownicy Oświęcim – Pionier Tychy 4:1

MPA-17.pl: Wynikiem 4:1 zakończył się mecz pomiędzy Wojownikami Oświęcim a Pionierem Tychy. Zawodnicy ze Śląska musieli uznać wyższość swoich przeciwników, którzy stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, przez które bramkarz nie mógł narzekać na brak pracy. Pierwszą bramkę dla zwycięskiej drużyny zdobył Piotr Czarny, przy której asystowali Łukasz Adamus i Piotr Wilk.

Do wyrównania doprowadził Paweł Kwieciński, zdobywając gola po indywidualnej akcji, dając tym samym nadzieję swoim kolegom na pozytywny scenariusz tego spotkania. Był to jednak dla nich jedyny miły akcent w całym meczu. Przewagę bramkową po stronie Wojowników zwiększali kolejno Łukasz Baran, Piotr Czarny oraz Krzysztof Drabczyk.

Najlepsi zawodnicy meczu

Piotr Czarny – Wojownicy Oświęcim
Paweł Kwieciński – Pionier Tychy

 

 

Godz. 18 mecz Goldwell Gdańsk – Husaria Białystok

MPA-17.pl: Drużyna Goldwell Gdańsk nie dała najmniejszych szans Husarii Białystok gromiąc ich do zera. Dwie bramki na konto zwycięskiej drużyny zdobył Kamil Oppeln-Bronikowski, który w tych mistrzostwach wykazuje się dobrą formą. Pozostałymi punktującymi zawodnikami byli Przemysław Spichalski oraz Tomasz Błażuk.

Najlepsi zawodnicy meczu

Tomasz Rytlewski – Goldwell Gdańsk
Mateusz Jasiński – Husaria Białystok

Godz. 19.30 mecz Zagłębie Sosnowiec – Vikings Oświęcim

MPA-17.pl: Emocjonujące spotkanie rozegrały między sobą drużyny Zagłębia Sosnowiec I oraz Vikings Oświęcim. Pierwsza tercja przebiegała zdecydowanie na plus dla drużyny z małopolski. Pierwsza bramka wpadła w szóstej minucie, gdy Marcin Kretowicz wykorzystał krążek wyłożony przez kolegów Macieja Mazura i Bartłomieja Szpakowskiego, umieszczając go w bramce. Celnym strzałem popisał się Łukasz Łabaj, podnosząc wynik na 0:2 i dodając tym samym więcej pewności swojej drużynie. Vikings stwarzali sobie dużo sytuacji bramkowych, ale duża nerwowość od początku drugiej tercji nie pozwoliła im więcej zapunktować.

Strzelać zaczęli zawodnicy Zagłębia na sześć minut przed końcem spotkania. Autorem bramki na 1:2 był Sebastian Tokarz, a dwie minuty później wyrównująca bramkę strzelił Jakub Fusiński zamykając wynik spotkania remisem 2:2.

Najlepsi zawodnicy meczu

Jakub Fusiński – Zagłębie Sosnowiec I
Wojciecha Jarnota – Vikings Oświęcim

 

Godz. 20.45 mecz Polonie Bytom – Tychy Knights 2:0

MPA-17.pl: Mecz pomiędzy Polonią Bytom a Tychy Knights zakończył się wynikiem 2:0. Pierwsza tercja była bezbramkowa. Bramkarz skapitulował po strzale Radosława Sikora dopiero w 25 minucie spotkania. Drużyna Tychów zdecydowała się na ściągnięcie bramkarza, aby gonić wynik, ale na ich niekorzyść krążek sprytnie przejął autor pierwszej bramki i na pięć sekund przed końcem umieścił go w bramce.

Najlepsi zawodnicy meczu

Radosław Sikora – Polonia Bytom
Michał Hołojda – Knights Tychy

Godz. 22 mecz GKH Gdynia – Mad Dogs Sopot

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa