Mikołaj w szpitalu, czyli „Poduszka dla maluszka” – FILM, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 grudnia 2019 06:22

Święty Mikołaj pojawił się na oddziałach dziecięcych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Odwiedził dzieci w ramach akcji „Poduszka dla maluszka”.

Mikołaj z elfami, śnieżynkami, aniołami, a nawet strażakami na oddziałach dziecięcym, chirurgii dziecięcej i noworodkowym rozdawał poduszki, owoce, słodycze i napoje, a także bożonarodzeniowe kubki.

„To okrągła dziewiąta edycja akcji „Poduszka dla maluszka. Okrągła, bo cyfra dziewięć ma przecież krągłości” – śmieje się Rafał Andreas, który wraz Aleksandrą Łacek przed laty wymyślił to przedsięwzięcie.

Rafał i Ola wraz z Martą Owsiany tworzą Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT w Brzeszczach. W szpitalu towarzyszyli im przyjaciele i sympatycy organizacji, w tym schola z Bielan i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach. W rolę świętego Mikołaja wcielił się sam Rafał.

Najmłodszym obdarowanym dzieciakiem był Staś Juraszek z Oświęcimia, który urodził się w trakcie wizyty Mikołaja i jego świty w szpitalu. Ekipa „Poduszki dla maluszka” dojrzała tatę Stasia, który akurat wyszedł z izby porodowej.

Szczęśliwy mężczyzna przyznał, że właśnie chwilę wcześniej został ojcem. Otrzymał poduszkę i przekazał ją synkowi, o czym przekonaliśmy się, wykonując kolejnego dnia zdjęcia noworodkom urodzonym w oświęcimskiej lecznicy.

Partnerami, a zarazem sponsorami projektu są firmy lokalne, ale także Jysk, który od lat przekazuje poduszki dla maluszków.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa