Mike Pence i Andrzej Duda w Miejscu Pamięci – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 lutego 2019 14:29

Prezydent Polski i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych z małżonkami spędzili dzisiaj prawie trzy godziny w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Mike Pence i Karen Pence oraz Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda weszli na teren Muzeum w obecności dyrektora Piotra M.A. Cywińskiego przez historyczną bramę z napisem „Arbeit macht frei”.

Pary prezydenckie zwiedziły m.in. wystawę „Szoa” w bloku 27 i celę śmierci św. Maksymiliana w bloku 11. Duda i Pence z żonami oddali hołd pomordowanym składając wieńce przy Ścianie Śmierci.

W pierwszym krematorium w byłym obozie Auschwitz I Karen Pence i Agata Kornhauser-Duda złożyły czerwone róże na piecach krematoryjnych.

Wizytę w Miejscu Pamięci Auschwitz II-Birkenau prezydenckie pary rozpoczęły od historycznego wagonu przy dawnym miejscu selekcji. W drodze do Pomnika Ofiar Obozu dyrektor Cywiński pokazał gościom oryginalny paszport pochodzący z Archiwum Eissa, czyli zbiorów dokumentujących działania polskiej dyplomacji na rzecz zagrożonych Holokaustem Żydów.

Zapalenie zniczy przy Pomniku Ofiar Obozu i wpis do księgi zakończyły wizytę prezydentów w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa