Mieszkańcy trzech powiatów odczuli silny wstrząs

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 kwietnia 2021 18:47

Wczoraj po godzinie 21 otrzymaliśmy od czytelników informację o silnym wstrząsie, odczuwalnym zarówno w blokach, jak i domach jednorodzinnych.

Wstrząs dokładnie o godzinie 21.08 odczuli mieszkańcy osiedli Chemików, Błonie, Stare Stawy i Zasole w Oświęcimiu, Zaborza, Dworów Drugich, Chełmka, Gorzowa, Bobrka, Brzezinki, Przeciszowa, Lasu i Poręby Wielkiej w powiecie oświęcimskim.

Kolejne sygnały dotarły do redakcji Faktów Oświęcim z Płazy, Gromca i Libiąża w powiecie chrzanowskim oraz Bierunia w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Kilka osób powiadomiło nas także o kolejnym wstrząsie odczuwalnym dzisiaj o godzinie 6 rano w Brzezince i Bieruniu.

Dzisiaj rano zadaliśmy pytania dotyczące wczorajszego incydentu rzecznikom Polskiej Grupy Górniczej i spółki Tauron Wydobycie. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Na sprawcę wstrząsu naprowadził nas natomiast Andrzej Cinal, czytelnik eFO z Oświęcimia. Przekazał nam informację Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie, z której wynikało, że wstrząs charakteryzujący się
energią wynoszącą dwa razy dziesięć do siódmej potęgi dżula o magnitudzie 2,9 w skali Richtera, pochodził z obszaru górniczego kopalni „Janina” w Libiążu, należącej do Tauronu Wydobycie

„W Libiążu to już norma, dzień bez wstrząsu to już coś nienormalnego” – napisał Andrzej Cinal na naszym fanpage’u na Facebooku.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .