Mieszkańcy stracili cierpliwość. Będzie blokada dróg

Redakcja FO  |   Fakty  |   15 maja 2019 07:23

Mieszkańcy Podolsza domagają się rozpoczęcia budowy obwodnicy. Planują protest i blokadę dróg. Inwestycja miała zostać oddana do użytku  jesienią 2018 roku.

Z planów nie wyszło

“Kolejne pisma, zapytania, prośby nie przynosiły rezultatu. Nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami (protesty o zmianę granic obszaru Natura 2000 – Dolina Dolnej Skawy, które doprowadziły do zmiany decyzji) utwierdziły nas w przekonaniu, że jedynie kolejne działania, jakimi będą blokady dróg, mogą wpłynąć na przyśpieszenie wydawania dokumentów oraz rozpoczęcia prac budowlanych. Mieszkańcy mają dość korków, smrodu spalin oraz rozjeżdżania lokalnych dróg, służących do tej pory wyłącznie jako dojazdy do posesji, czy pól” – mówią protestujący.

Mieszkańcy Podolsza stracili cierpliwość

Rada Sołecka zaproponowała protest w formie blokady drogi wojewódzkiej 781 na przejściu dla pieszych na wysokości Wizanu oraz blokadę ulicy Starowiejskiej, aby nie było możliwości objazdu.

Mieszkańcy poparli formę protestu. Pikiety miałyby się odbywać w piątki i soboty w godzinach 9-12, z możliwością rozszerzenia również na niedzielę. Najbliższy protest miał się odbyć w piątek 17 maja, ale ze względów formalnych nie będzie to możliwe.

Podsumowanie komisji protestacyjnej z 14 maja

Ze względów formalnych Mariusz Makuch, burmistrz Zatora, który był obecny na spotkaniu we wtorek 14 maja, wstrzymał organizację protestu w formie blokady drogi wojewódzkiej i gminnej. Więcej publikujemy w piśmie

“Wniosek w najbliższym czasie poprawimy i złożony ponownie. Spotkanie z komisją protestacyjną zaproponował właściciel największego parku rozrywki, do którego dojdzie w najbliższych dniach. Na spotkaniu może zjawi się również jakiś przedstawiciel wyższych władz” ” – informują członkowie komisji protestacyjnej.

Banery wzdłuż drogi Kolejną formą wyrażenia niezadowolenia z obecnej sytuacji drogowej w Podolszu ma być wywieszanie banerów wzdłuż ulicy Zatorskiej na ogrodzeniach prywatnych posesji w miejscach widocznych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa