Mieli po trzy promile. Jeden jechał samochodem, drugi rowerem

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 lipca 2020 16:00

Obaj pili alkohol. Później ruszyli w drogę. Jeden jechał samochodem, drugi rowerem. Pierwszego wyeliminował policjant po służbie. Drugiego kolizja drogowa.

Policjant z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wracał właśnie po służbie do domu. Na ulicy Warszawskiej w Bieruniu, w ciągu drogi krajowej nr 44, dostrzegł w lusterku volkswagena transportera z przyczepą. Zwrócił na niego uwagę, gdyż kierowca samochodu nie do końca trzymał się swojego pasa i dziwnie manewrował.

Mundurowy, choć już bez munduru, swoimi spostrzeżeniami podzielił się z kolegami z bieruńskiej komendy. Następnie zaczął zwalniać, by zmusić dostawczaka do zatrzymania się.

„Prawdopodobnie kierujący volkswagenem zorientował się o zamiarach jadącego przed nim kierowcy, bo skręcił na jeden z parkingów” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Chwilę później na tymże parkingu był już patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali 68-letniego obywatela Ukrainy i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkosensor pokazał 2,9 promila w wydychanym powietrzu.

Obcokrajowcowi grozi kara do dwóch lat więzienia i surowe konsekwencje finansowe.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pijanego uczestnika ruchu drogowego doszło w Kętach na skrzyżowaniu ulicy Krótkiej z Krakowską. 27-latek z Bulowic zatrzymał się swoim volkswagenem golfem przed wjazdem na skrzyżowanie.

W stojący samochód wjechał jadący chodnikiem rowerzysta, który stracił równowagę. Mężczyzna uszkodził zderzak golfa, ale nie przejął się tym i pojechał dalej.

„27-latek widząc, że rowerzysta jest nietrzeźwy natychmiast pobiegł za nim, a następnie ujął go na parkingu sklepowym i powiadomił policję” – relacjonuje rzecznik prasowa.

Pijanym cyklistą był 56-letni kęczanin. Badanie wykazało, że ma trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego sprawą zajmie się wkrótce Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa