Mieli na piwo i na łapówkę

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 września 2015 20:38

Dwaj mężczyźni z okolic Limanowej popełnili wykroczenie. Gdy zainterweniowali policjanci, ci sami osobnicy dopuścili się przestępstwa. Wkrótce przekonają się, że łapówkarstwo nie popłaca.

Panowie w wieku 37 i 41 lat popijali piwo w miejscu publicznym na ulicy Brzozowej w Brzezince. Traf chciał, że policjanci patrolowali sołectwo. Gdy wypatrzyli mężczyzn, przystanęli i postanowili ukarać ich mandatami.

Miłośnicy złotego trunku ani myśleli przyjąć kwitków, które odciążyłyby ich portfele. Zasugerowali więc policjantom, żeby załatwić sprawę w inny sposób. Wyciągnęli sto złotych i wręczając mundurowym liczyli, że ci odstąpią od ukarania ich za wykroczenie.

Funkcjonariusze nie zamierzali przyjąć łapówki. Chwilę później mieszkańcy powiatu limanowskiego skuci kajdankami siedzieli w radiowozie. Wkrótce odpowiedzą za usiłowanie przekupstwa, co jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat więzienia.

Komentarze
  • 24 września 2015 22:08

    kris

    Brali biora i będą brać łapówki to jest polska

  • 25 września 2015 21:29

    mieszkanka

    Akurat Im się oberwało,a gdzie jest POlicja jak codziennie pijani plączą się po sołectwie? Ile razy już „odprowadzali” ich wzrokiem do domostw zamiast odwieźć na izbę wytrzeźwień?!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .