Michał Momot mistrzem czytania – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   21 listopada 2015 10:59

Michał Momot, uczeń Gimnazjum Gminnego nr 1 w Rajsku zdobył tytuł Mistrza czytania podczas 10. edycji Międzygminnego Konkursu Pięknego Czytania „O Złote Usta”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z czterech gmin: Gminy Oświęcim, Polanki Wielkiej, Osieka i Przeciszowa. Konkurs odbył się w sali Domu Ludowego w Porębie Wielkiej.

– Tym razem książką konkursową był „Syn złodziejki” Grażyny Bąkiewicz – informuje Rafał Lorek z „Oświęcimskiej Gminy”. – Autorka także zasiadła w jury, by wraz z Jadwigą Szczerbowską – dyrektorem OKSiR Gminy Oświęcim, Jadwigą Badowską-Buczak – dyrektorem biblioteki w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Anną Gałgan – z Galerii Książki w Oświęcimiu, oceniać poziom czytających.

Każdą gminę reprezentowało troje uczestników. Po wysłuchaniu całej dwunastki, jury udało się na obrady.

Mistrzem Czytania Roku 2015 okazał się Michał Momot, reprezentant gminy Oświęcim, uczeń Gimnazjum Gminnego nr 1 w Rajsku. Drugie miejsce przypadło Julii Konarczak z Osieka, a trzecie Mikołajowi Oleś z Przeciszowa – Podlesia.

Przyznano także trzy wyróżnienia. Przypadły one Martynie Drabczyk z Gimnazjum Gminnego w Zaborzu, Aleksandrze Chwierut z Gimnazjum Gminnego w Rajsku i Zuzannie Sikorze z Polanki Wielkiej.

– Patronat nad konkursem objął wójt Gminy Oświęcim i to właśnie z rąk Alberta Bartosza zwycięzcy otrzymali bony książkowe, a wszyscy pozostali nagrody pocieszenia – dodaje Lorek.

 

Fot. Rafał Lorek

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .