Miasto gotowe na strajk nauczycieli

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   4 kwietnia 2019 12:22

8 kwietnia może się rozpocząć ogólnopolski strajk nauczycieli. Samorząd Oświęcimia przygotowuje się na taką ewentualność od pewnego czasu.

Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował oświęcimski magistrat o wstąpieniu w spór zbiorowy z dyrektorami miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Udział w proteście zadeklarowało około 80 procent nauczycieli.

Jeśli dojdzie do strajku, placówki nie będą miały możliwości zapewnić opieki dzieciom.

„Apelujemy do rodziców o wyrozumiałość i współpracę, aby wspólnie udało się sprostać czekającym nas wyzwaniom” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka magistratu.

Miasto co prawda nie jest stroną sporu, ale czuje się w obowiązku maksymalnie ograniczyć jego skutki, będące najbardziej dotkliwe dla dzieci. Dlatego z pomocą instytucji kultury zorganizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. W akcję zaangażują się wszystkie instytucje miejskie i straż miejska.

Magistrat przypomina też rodzicom dzieci do ósmego roku życia, że mogą wystąpić do pracodawcy o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Jednak dopiero w poniedziałek, kiedy okaże się, że dana placówka nie jest w stanie zapewnić opieki dzieciom i jest zamknięta. Zasiłek wynosi 80 procent wynagrodzenia.

„Prosimy też, by uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VIII szkół podstawowych śledzili komunikaty dotyczące egzaminów na stronach szkół.
Miasto monitoruje sytuację i jest w kontakcie z przedstawicielami związków zawodowych. W zależności od przekazanych informacji będzie reagować, a także informować mieszkańców o bieżącej sytuacji na stronie internetowej miasta” – zapewnia Katarzyna Kwiecień.

Informacji pod numerem 33 842 39 63 udziela Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa