Miał trzy promile, był poszukiwany i uciekał samochodem

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 września 2019 17:39

Trzy promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później miał już kajdanki na rękach.

Opel zafira wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na ulicę Zwycięstwa w Oświęcimiu. Wymusił pierwszeństwo i uderzył w ciężarową scanię miejscowego zakładu usług komunalnych. Kierowca opla nie przejął się zderzeniem i pojechał dalej.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z oświęcimskiej drogówki. Szybko ustalili okoliczności kolizji i wyruszyli na poszukiwania sprawcy.

„Po kilkunastu minutach na przystanku autobusowym znajdującym się kilkaset metrów od miejsca zdarzenia funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę, pasującego do rysopisu sprawcy kolizji podanego przez poszkodowanego” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podczas legitymowania okazało się, że to poszukiwany od kilku miesięcy przez wymiar sprawiedliwości 39-letni mieszkaniec Jaworzna. Mężczyzna był pijany. Alkosensor wskazał trzy promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. W bocznej uliczce niedaleko przystanku mundurowi znaleźli opla zafirę ze świeżymi uszkodzeniami karoserii.

„Podejrzany, który dodatkowo posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami, trafił do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego” – dodaje policjantka.

Za jazdę po pijanemu 39-latek będzie prawdopodobnie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy, więc grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Taka sama kara może go spotkać za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .