Miał strzelbę i amunicję bez zezwolenia

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 stycznia 2019

68-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze w domu miał strzelbę myśliwską i amunicję do niej. Nie posiadał jednak na tę broń stosownego zezwolenia.

Policjanci z pionu kryminalnego, prowadząc działania operacyjne ustalili, że mężczyzna z podbrzeszczańskiej miejscowości może nielegalnie posiadać broń i amunicję. Postanowili zweryfikować tę informację.

Funkcjonariusze pojawili się u 68-latka. Ten nie ukrywał przed nimi, że ma w domu strzelbę myśliwską i kilka sztuk naboi. Zapytany o zezwolenie, nie był w stanie się nim wylegitymować.

Policjanci zabezpieczyli zarekwirowane przedmioty. Teraz zbada je biegły specjalista z zakresu broni i balistyki, który określi, czy na posiadanie tego typu militariów trzeba mieć pozwolenie.

Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat więzienia.

 

Komentarze
  • 11 stycznia 2019 18:20

    kkk2kkk

    Taaak ukamienować “dziada” toć to rozbój w biały dzień jeszcze dziadek pójdzie do sejmu i będzie chciał “porządek zrobić ” przecierz nielegalne posiadanie broni to tylko dla gangsterów , oni mogą !!! Może lepiej dziadka zamknąć żeby se krzywdy tym eksponatem nie zrobił .Brawo Policjia tak trzymać.👍👍👍

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa