Miał ponad trzy promile i jechał po alkohol – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 marca 2020 17:57

31-letni mężczyzna miał ponad trzy promile i jechał samochodem po alkohol. Policjanci dostrzegli go, bo tarł felgą bez opony po asfalcie.

Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełniąc służbę przejeżdżali przez Babice. Na ulicy Śląskiej dostrzegli skodę octavię z uszkodzonym lewym przednim kołem i porysowaną karoserią.

„Funkcjonariusze od razu domyślili, że za kierownicą musi znajdować się osoba nietrzeźwa, ponieważ żaden rozsądny kierowca, nie potrafiłby tak „katować” swojego auta jazdą na samej feldze” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa oświęcimskiej policji.

Policjanci włączyli sygnały i zatrzymali skodę. Gdy podbiegli do samochodu, za jego kierownica dostrzegli mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego. Badanie stanu trzeźwości 31-latka z gminy Oświęcim wskazało 3,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcę czekają konsekwencje karne i finansowe. Straci też prawo jazdy na co najmniej trzy lata.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa