Miał ponad kilogram amfetaminy. Diler narkotyków za kratkami – FILMY

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 czerwca 2020 18:02

W ręce policjantów wpadł 20-letni diler narkotyków. Kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu ponad kilogram amfetaminy. Młodzieniec trafił do aresztu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. W jego trakcie ustalili, że młody mieszkaniec Chełmka może mieć duże ilości środków odurzających.

Policjanci „odwiedzili” 20-letniego chełmkowianina w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania znaleźli kilka foliowych woreczków z białym proszkiem i jeden z suszem roślinnym.

Kryminalni zatrzymali młodzieńca i przewieźli go do policyjnego aresztu. W międzyczasie ustalili, że zabezpieczone substancje to marihuana i ponad kilogram amfetaminy.

„Z zabezpieczonych środków odurzających można było sporządzić ponad tysiąc porcji narkotyku” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podejrzany trafił przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 20-latka. Sędzia przychylił się do wniosku. Dlatego też młody mieszkaniec Chełmka spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym

„Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków” – dodaje policjantka.

20-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .