Mgła. Zagłosuj na książkę uczniów z Babic

Jola Wodniak  |   Fakty  |   16 grudnia 2017 11:52

Angelika Cień, Amelia Gigoń, Julia Grzesik, Mikołaj Sala i Aleksandra Wanat, uczniowie siódmej klasy szkoły podstawowej w Babicach napisali książkę. Walczą o wydanie książki w wersji papierowej.

Ridero

Ridero to serwis internetowy umożliwiający samodzielne przygotowanie książki do publikacji, druku i jej późniejszej dystrybucji bez udziału pośredników. Platforma kolejny raz ogłosiła konkurs – turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki.

W tym roku obowiązkowym motywem przewodnim jest DOM.

Przedmiotem pracy konkursowej jest zbiór opowiadań, samodzielnie utworzony przez drużyny literackie od początku do końca, począwszy od pomysłu i treści, aż po kwestie techniczne, związane z przygotowaniem materiałów do profesjonalnej publikacji, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero.

“Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania twórczością literacką oraz nowoczesnymi sposobami jej rozpowszechniania, a także rozwijanie kreatywności i talentów literackich wśród młodzieży” – informują organizatorzy – “Chcemy wspierać książkę w każdej formie i w każdym wydaniu”

Uczestnictwo w konkursie: Misja – książka! jest całkowicie bezpłatne. Na zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody oraz wydanie książki w formie drukowanej.

Konkurs Ridero

Pierwszym etapem wyłaniania laureatów jest otwarte głosowanie internautów na stronie konkursu. Można oddać jeden głos na jedną książkę. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zweryfikowania poprawności oddanych głosów i wykluczenia tych, które naruszają zasady głosowania w konkursie „Misja – książka!”. Zasady głosowania: ridero.eu

Podczas drugiego etapu turnieju literackiego spośród 50 prac z największą liczbą głosów (po 25 zbiorów z obu grup wiekowych), 5-osobowe Jury, złożone ze znawców literatury i rynku wydawniczego, wyłoni zwycięzców. Ponadto każdy członek Jury nagrodzi jedno, wybrane przez siebie, opowiadanie. Zagłosuj na książkę “Mgła” na Ridero

Spośród 50 książek wyłonionych na etapie głosowania internautów, 25 z każdej grupy wiekowej. Jury wybierze laureatów w dwóch osobnych grupach wiekowych:

Kategoria Główna – najwyżej oceniony zbiór opowiadań

1 miejsce – laur Złotego Pióra
2 miejsce – laur Srebrnego Pióra
3 miejsce – laur Brązowego Pióra

Nagroda Specjalna

Pięć najlepszych opowiadań, wybranych indywidualnie przez poszczególnych członków Jury.

Zagłosuj na książkę “Mgła” na Ridero

Jury przyzna nagrody o łącznej wartości co najmniej 10 000 złotych. Oprócz pucharów dla zwycięskich drużyn, będą to gadżety elektroniczne dla każdego laureata. Ponadto książki 6 drużyn, które zajęły od pierwszego do trzeciego miejsca w obu kategoriach wiekowych, zostaną wydane w formie drukowanej i przesłane laureatom.

LIczą na głosy czytelników FO

Uczniowie siódmej klasy szkoły podstawowej postanowili spróbować swoich sił i pod opieką Anny Karni napisali książkę. Teraz liczą na głosy naszych czytelników. Głosować na książkę młodych twórców można do 31 grudnia. Jedna osoba może na książkę oddać tylko jeden głos.

Książka ma pięć rozdziałów:

“Nocna klątwa” autorstwa Angeliki Cień

“Sześć stóp” autorstwa Amelii Gigoń

“Tajemniczy dworek” autorstwa Julii Grzesik

“Bygost. Wojna królestw” autorstwa Mikołaja Sali

“Ostatni rozkaz” autorstwa Aleksandry Wanat

Zagłosuj na książkę “Mgła” na Ridero

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa