Mędrcy świata, monarchowie… – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   7 stycznia 2019 16:38

Mędrcy świata, monarchowie, czyli trzej królowie prowadzili przez Oświęcim ponad tysięczny orszak wiernych z wszystkich miejskich parafii.

Orszak Trzech Króli, przedsięwzięcie, któremu patronowały Fakty Oświęcim, poprzedziły msze święte w kościołach św. Józefa, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tej pierwszej przewodniczył biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Dla niego 6 stycznia, czyli dzień święta Objawienia Pańskiego, zwanego popularnie świętem Trzech Króli, jest rocznicą święceń biskupich i ingresu do katedry w Bielsku-Białej przed czterema laty.

„W homilii biskup Pindel nawiązał do hasła tegorocznego orszaku: „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do pamiętnych słów świętego Jana Pawła II. Zwrócił uwagę, że w wypowiedzianych 40 lat temu słowach papież prosił Ducha Świętego o wyzwolenia serc Polaków „od lęku, nieporządku moralnego i chęci zemsty”. Zaznaczył, że tylko człowiek, który przeżył przemianę serca jest w stanie uczestniczyć w przemianach społecznych, ustrojowych czy odnowie moralnej całego społeczeństwa” – ocenia Robert Karp z portalu diecezjalnego.

Orszaki trzech króli, które wyszły z trzech oświęcimskim parafii, połączyły się w Starym Mieście i przeszły do kościoła św. Maksymiliana, gdzie królowie i wierni oddali pokłon Jezusowi, po czym wysłuchali koncertu kolęd prowadzonego przez zespół Fausystem.

Zobacz również:

 

Tysiąc osób przeszło w Orszaku Trzech Króli – FILM

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa