Medale “Za Zasługi dla Obronności Kraju” – FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty  |   12 czerwca 2019 08:19

W Brzeszczach, w uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, wręczono medale „Za Zasługi dla obronności kraju”.

Odznaczenia te nadawane są rodzicom, których troje i więcej dzieci odbyło służbę w szeregach Wojska Polskiego.

„Medale, wręczone przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień ppłk. Zbigniewa Pustułkę, stanowią uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Są uhonorowaniem trudu, jakim jest wychowanie synów w duchu patriotyzmu, miłości do ojczyzny i szacunku dla tradycji narodowej” – informuje brzeszczański magistrat.

Podczas uroczystości odznaczono cztery rodziny: Teresę i Eugeniusza Lipowieckich, Helenę i Bronisława Malcherów, Danutę i Zdzisława Jurzaków i Barbarę Krawczyk. Obok odznaczeń państwowych wyróżnieni otrzymali kwiaty oraz listy okolicznościowe od burmistrza.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa