Matury rozpoczęte. Dzisiaj język polski

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   4 maja 2021 10:39

1431 abiturientów rozpoczęło dzisiaj egzamin maturalny w szkołach publicznych i niepublicznych w powiecie oświęcimskim.

Ze względu na pandemię koronawirusa obowiązkowa jest tylko matura pisemna na poziomie podstawowym z języka polskiego – dzisiaj, z matematyki – jutro i z nowożytnego języka obcego – w czwartek.

Do matury ustnej muszą przystąpić ci abiturienci, którzy zamierzają studiować na zagranicznej uczelni.

W powiecie oświęcimskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 1431 osób. Zdecydowana większość, bo 1209 maturzystów, to uczniowie szkół, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. 184 abiturientów uczyło się w szkole publicznej nieprowadzonej przez powiat, a 38 w szkole niepublicznej.

289 osób, to absolwenci z lat poprzednich, przystępujący do matury w tym roku.

„Ciekawostką jest to, że w jednej ze szkół z pytaniami egzaminacyjnymi będą zmagać się mama i jej 19-letni syn” – informuje Rafał Lorek z wydziału promocji oświęcimskiego starostwa.

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, powiedział dzisiaj w porannym programie „Wstajesz i wiesz” w TVN24, że maturzyści z pewnością będą mile zaskoczeni.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .