MATURA. Matematyka trudna, ale dało się napisać

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 maja 2011 20:15
Udostępnij

Za tegorocznymi maturzystami kolejny egzamin. Tym razem musieli zmierzyć się z „królową nauk”, czyli matematyką. Na rozwiązanie 33 zadań testu podstawowego abiturienci mieli 170 minut.

Punktualnie o godzinie 9 rano blisko 400 tysięcy maturzystów z całej Polski przystąpiło do egzaminu z matematyki. Młodzież musiała wykazać się umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności, znajomością własności ciągów, figur geometrycznych oraz rachunku prawdopodobieństwa.

Arkusz egzaminacyjny składał się z 33 zadań, w tym 23 należały do zadań zamkniętych, czyli takich, gdzie zdający zaznaczał poprawną odpowiedź z 4 podanych rozwiązań. Na pozostałe 10 należało samemu rozpisać równanie oraz wyznaczyć wynik.

Po zakończonym egzaminie maturzyści podkreślali, że był dużo trudniejszy od wcześniejszych, próbnych testów.

-Według mnie matura z matematyki była sporo trudniejsza niż próbna. Zadania zamknięte w przeważającej większości były proste, te za dwa punkty dało się zrobić ale za to zadania za cztery punkty sprawiły mi duży kłopot. W sumie egzamin był trudny, ale dało się go napisać, nawet jeśli nie skończyło się klasy matematycznej – podkreśla Karolina Krzemień, maturzystka z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu.

O godzinie 14 rozpoczęła się druga część matury z matematyki, dla tych którzy zgłosili chęć zdawania przedmiotu w formie rozszerzonej. Na ten krok zdecydowało się 15 procent maturzystów.

Na zdjęciu: Fragment arkusza maturalnego z matematyki z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami. Fot. Kamil Szyjka

Najnowsze realizacje wideo

Komentarze
  • 6 maja 2011 08:47

    Anonim

    Ale banalne zadania!! każdy by to napisał!!

  • 6 maja 2011 21:35

    Anonim

    trudna? To zadania otwarte to były dla tak proste, że śmiech na sali… Jeśli ktoś nie zda tej matury to nie wiem co robił w liceum czy technikum…


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.