„Masz Głos” po raz trzeci. Trwa nabór do akcji

0 Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   8 września 2017

Masz pomysł jak zmienić swoje osiedle lub dzielnicę? Wiesz, co sprawi, że twoja najbliższa okolica stanie się ciekawsza? Masz na to niepowtarzalną szansę, dzięki trzeciej już edycji akcji „Masz Głos”.

Na czym to polega?

Organizatorem akcji „Masz Głos” jest Fundacja im. Stefana Batorego. Polega na aktywizacji mieszkańców w kierunku ulepszania własnego otoczenia.

– W akcji mogą wziąć udział mieszkańcy i mieszkanki zarówno mniejszych, jak i większych miejscowości. Grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne – czytamy na oficjalnej stronie organizatora.

Przedsięwzięcie to ma za zadanie uprościć kontakt na linii pomiędzy mieszkańcami z władzami lokalnymi.

– Od 2002 roku akcja objęła 680 (27 procent) gmin w całej Polsce i w każdej z nich działy się fantastyczne rzeczy. W naszym regionie zajmowaliśmy się ekologią, zagospodarowaniem przestrzeni, a także uczyliśmy się jak rozmawiać z władzą i mieszkańcami, by przekonać ich do naszych pomysłów – mówi Jolanta Prochowicz, koordynatorka akcji w województwie małopolskim.

Przykład z Chełmka

Świetny przykład jak można wykorzystać taką okazję dali chełmkowianie, a konkretnie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. W jednej z poprzednich edycji, dzięki wsparciu programu, postanowiono uporządkować teren powojennych bunkrów.

– Nominację do nagrody dostali Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku i władze samorządowe miasta za uporządkowanie terenu powojennych bunkrów i przygotowanie ich ekspozycji, a przez to udowodnienie, że to, co kojarzy się z konfliktem i podziałami, może być okazją do współpracy – chwali inicjatorów koordynatorka.

Jak wziąć udział?

W tym roku nabór do akcji trwa do 30 września. Dla województwa małopolskiego szkolenie przewidziano na 23 września. Rejestracji dokonać można poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa