Masakra na drogach. Chwyta mróz

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 lutego 2018

Od kilkudziesięciu minut warunki na drogach drastycznie się pogarszają. Po stosunkowo ciepłym dniu, pierwsze skrzypce zaczyna grać mróz.

Większość dróg było dzisiaj utrzymanych na czarno. Przynajmniej tych głównych. Nawierzchnia była wolna od śniegu, ale jednocześnie mokra.

W ciągu dnia na i przy drogach pojawiało się błoto pośniegowe. Wieczorem temperatura spadła poniżej zera. To niestety najprostszy przepis na bardzo śliską nawierzchnię, tzw. szklankę.

O tym, jakie warunki panują na drodze wojewódzkiej nr 933 powiadomił nas Albert Bartosz, wójt gminy Oświęcim. Jechał z Rajska do Oświęcimia i na tym krótkim odcinku napotkał dwa samochody, które miały już „przygody” związane z lodowiskiem na jezdni.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Bowiem nawet przy bardzo niskiej prędkości może dojść do zderzenia. Przekonał się o tym członek naszego zespołu redakcyjnego. A konkretnie członkini.

Kierująca samochodem osobowym zatrzymała swój samochód na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych. W lusterku dostrzegła, że jadący za nią tir zaczyna „tańczyć” i, że nie wyhamuje. Na pasach nie było pieszych, więc nasza koleżanka ruszyła do przodu i zrobiła tirowi miejsce. Natychmiastową reakcją uniknęła stłuczki, a być może czegoś poważniejszego.

Komentarze
 • 9 lutego 2018 10:36

  Jerry

  Masakra:
  1. «masowe zabijanie w okrutny sposób»
  2. «wypadek lub inne tragiczne wydarzenie, w którym jest wielu rannych i zabitych»

  Chwyta mróz. Mamy zimę. To nie jest masakra. To jest ZIMA, która cyklicznie pojawia się i znika od kilku miliardów lat. Zwierzęta potrafią się do niej przygotować i ją przetrwać, więc jak ktoś nie potrafi zdać sobie sprawy, że panuje ZIMA to widocznie na poziomie umysłowym pierwotniaka.

  PS Pomimo szyderczego komentarza, gratuluje Pani redaktor spostrzegawczość, opanowania i refleksu. Chapeau bas!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa