Marcin Kowalcze – Policjant, który mi pomógł

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 lipca 2020 10:00

Młodszy aspirant Marcin Kowlacze z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu jest jednym z pięciu laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Do 13. edycji ogólnopolskiego konkursu, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia, mieszkańcy i różne instytucje, z wyłączeniem policji, zgłosili prawie stu policjantów.

„Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy” – tłumaczą organizatorzy.

Tegorocznych laureatów wyłoniła kapituła, składająca się z pracowników pogotowia „Niebieska Linia”, laureatów ostatnich trzech edycji konkursu i przedstawiciela Komendy Głównej Policji.

„Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Oceniający pod uwagę wzięli zarówno aktywną postawę wobec wdrażania w środowiskach lokalnych systemowych rozwiązań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jak i zaangażowanie w pomoc osobom doznającym przemocy. W uzasadnieniu do jednej z kandydatur mogliśmy przeczytać: „To była jedyna osoba, z którą mogłem szczerze porozmawiać o tym, co przeżywam i która mnie przez cały czas wspierała oraz była przy mnie” – czytamy w komunikacie „Niebieskiej Linii” i policji.

Laureatami konkursu zostali dzielnicowi: sierżant Anna Baran z Komisariatu Policji w Zielonej Górze, młodszy aspirant Marcin Kowalcze z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, młodszy aspirant Włodzimierz Starynowicz z Komendy Powiatowej Policji w Pile, młodszy aspirant Tomasz Staszewski z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim i młodszy aspirant Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Marcin Kowalcze jest dzielnicowym części osiedla Chemików w Oświęcimiu. Nie chciał komentować faktu, że został laureatem prestiżowego konkursu.

„Nie wydaje mi się, żebym zrobił coś poza rzetelnym wykonywaniem swoich obowiązków” – powiedział „Policjant, który mi pomógł” w krótkiej rozmowie z Faktami Oświęcim.

Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu podczas centralnych obchodów Święta Policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa