Małolaty po wódce i ekspedientka z zarzutami

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 sierpnia 2019 10:52

15-latka, która piła alkohol, przewróciła się i trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, w którym sklepie trójka małolatów kupiła wódkę. Będą konsekwencje.

Ratownicy medyczni otrzymali zgłoszenie do młodej dziewczyny, która w Kętach na ulicy Kleparz przewróciła się i uderzyła głową o schody jednego z budynków. Gdy przyjechali na miejsce okazało się, że pomocy potrzebuje 15-latka z Osieka, która jest pijana.

Ekipa pogotowia ratunkowego nastolatkę zabrała do szpitala, a o zdarzeniu poinformowała policję. Policjanci usłyszeli, że 15-latka piła wódkę nad Soła wraz z 16-latkiem z Malca i 14-latką z Rajska. Dowiedzieli się też, gdzie trójka małolatów kupiła alkohol.

Funkcjonariusze pojechali do wskazanego sklepu. Ustalili, że alkohol dwukrotnie sprzedała nieletnim 50-letnia ekspedientka. Kobieta usłyszała już dwa zarzuty z „Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu wydział dla nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, a także Urząd Gminy w Kętach, który może cofnąć sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu.

„Przypominamy, że policjanci czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zwłaszcza podczas wakacji realizują wiele działań prewencyjnych, a także wyciągają surowe konsekwencje wobec osób lekceważących przepisy prawa. W związku z powyższym apelujemy do sprzedawców o dokładne sprawdzanie wieku klientów” – – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych” – dodaje policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa