Mało czasu na uratowanie biodra Nikolki Kurpas

Jola Wodniak  |   Fakty  |   18 marca 2020 11:30

Pomóżmy wspólnie 13-letniej Nikolce Kurpas z Brzeszcz, która teraz potrzebuje około 200 tysięcy złotych na rekonstrukcja biodra.

Nikolka jest zakwalifikowana na operację biodra w Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Jest to bardzo ciężka i podstępna choroba, upośledzająca wszystkie czynności życiowe.

Jedynie odpowiednie leczenie i rehabilitacja może poprawić funkcjonowanie i komfort życia dziecka, i nie zatrzyma procesu rozwoju (osiągniętego na miarę możliwości dziecka), który cały czas musi być stymulowany.

Nikolka nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb, nawet tych elementarnych

Dziewczynka nie porusza się samodzielnie, nie mówi. W nocy śpi niewiele ze względu na cierpienie spowodowane przykurczami, skrzywionym kręgosłupem i innymi dolegliwościami, a przede wszystkim, ogromnym bólem bioderka, które usadowiło się poza panewką stawu.

Nikolka wymaga całkowitej i całodobowej opieki i pomocy oraz wymaga przeszczepu komórek macierzystych, na co z wielkim trudem są już gromadzone pieniądze. Brakuje ich jednak bardzo wiele.

Jednak obecnie sprawą niecierpiącą zwłoki jest poddanie dziecka operacji biodra. Ze względu na powagę sytuacji i bardzo wysokie ryzyko wystąpienia komplikacji pooperacyjnych, operacja będzie przeprowadzona w niemieckiej Klinice Ortopedycznej w Aschau, gdzie została już przeprowadzona pierwsza konsultacja.

Dziecko jest w trakcie przeprowadzania badań przedoperacyjnych, po których nastąpi wyznaczenie terminu operacji oraz zostanie oszacowany jej koszt, który będzie niemałym kosztem, rzędu 150-200 tysięcy złotych.

 

Można pomóc na wiele sposobów

Skarbonka Szroma

Znany z trzeciej edycji Hell’s Kitchen i restauracji La Rossa w Oświęcimiu utworzył Skarbonkę Szroma na siepomaga.pl, do której można wpłacać pieniądze dla Nikolki – siepomaga.pl/skarbonkaszroma

Wpłata na konto

Możesz też wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 14990 Kurpas Nikola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Rozpoczasz PIT? Nie zapomnij o Nikolce

KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 14990 Kurpas Nikola

Aukcje dla Nikolki

Na Facebooku powstała grupa, w której internauci mogą nabywać pewne rzeczy, a pieniądze trafią w całości na leczenie Nikolki. Mamy informacje, że będziemy można nabyć ubrania, kwiaty, obrazy, kosmetyki, świeżę ziół, vouchery, czy różnego rodzaju usługi – jak np. malowanie pomieszczeń. To ostatnie oczywiście będzie realizowane po pandemii koronawirusa. Będą też skarby z piwnicy Mirka Ganobisa.

Każdy może coś wystawić lub nabyć różne przedmioty. Zachęcamy do aktywności internetowej.

Dołącz do grupy Aukcje dla Nikolki Kurpas

 

Piotr-Pietia Sikora i Mirosław Ganobis zachęcają do przekazywania 1 procentu podatku na Nikolkę. Jeśli ktoś chce – Babcia Nikolki rozlicza BEZPŁATNIE PITy📝📝📝Zainteresowani – zostawcie w komentarzach ślad po sobie. Wyjaśnimy jak bez wychodzenia z domu ogarnąć temat – szybko i sprawnie;)

Opublikowany przez Jolę Wodniak Środa, 18 marca 2020

 

Zobacz również:

Skarbonka Szroma dla Nikolki Kurpas – FILM

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .