Malec wjechał rowerem na przejście wprost przed… rower – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 września 2021 14:29

Do nietypowego wypadku drogowego doszło w Polance Wielkiej. Na ulicy Długiej zderzyli się tam małoletni rowerzysta oraz dorosła rowerzystka.

Policjanci ustalili, że dziewięciolatek wjechał rowerem z chodnika na przejście dla pieszych. Zajechał drogę 57-letniej rowerzystce, która jechała jezdnią. Rowerzyści zderzyli się.

Mieszkanka Polanki Wielkiej doznała złamania reki i ogólnych obrażeń ciała. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzieliła jej pani Katarzyna, także polanianka. Ratownicy medyczni przewieźli 57-latkę na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Przypominamy, że po drodze publicznej samodzielnie na rowerze, może poruszać się wyłącznie małoletni, który ma ukończone 10 lat i posiada kartę rowerową. Natomiast małoletni, nieposiadający karty rowerowej, na rowerze po drodze może poruszać się wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dlatego też policjanci skierują sprawę do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

„Duże podziękowania należą się Pani Katarzynie z Polanki Wielkiej, za wezwanie służb ratunkowych i udzielenie pierwszej pomocy pokrzywdzonej rowerzystce” – dodaje policjantka.

Policja apeluje do rodziców o odpowiedni nadzór nad swoimi dziećmi.

„Prosimy o przypominanie im jak ważne dla bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów drogowych, a także ciągłe uświadamianie konsekwencji łamania prawa, braku rozsądku i uwagi na drodze” – kończy oficer prasowa.

Dziewięcioletni rowerzysta na przejściu dla pieszych zajechał drogę jadącej ulicą rowerzystce. Fot. Policja

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .