Mają prawie 13 tysięcy złotych na walkę ze smogiem

Marcin Cichowski  |   Fakty,Meteo  |   5 listopada 2018 23:39

Alarmy smogowe – oświęcimskie i chełmeckie otrzymały dotacje w wysokości prawie 13 tysięcy złotych na działania edukacyjne i akcje antysmogowe.

Spotkania z ekspertami zajmującymi się problemem trującego powietrza, twórcze warsztaty dla najmłodszych, akcje rozdawania maseczek antysmogowych w przedszkolach, czy zawieszenie ogromnego banera informującego o tym, dlaczego smog zabija. To tylko niektóre plany Oświęcimskiego i Chełmeckiego Alarmu Smogowego na przyszły rok, które zostaną zrealizowane dzięki przyznanej właśnie dotacji w wysokości 12 834 złotych z programu „Nasze powietrze”.

“Oświęcim i Chełmek to jedne z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Dlatego cieszymy się, że dzięki otrzymanemu grantowi już w przyszłym roku zorganizujemy mnóstwo wydarzeń, za sprawą których mieszkańcy dowiedzą się więcej na temat tego jak walczyć ze smogiem. Do współpracy zaprosimy m.in. przedszkola i szkoły podstawowe – nauczycielki i nauczyciele wezmą udział w specjalnych zajęciach na temat tego, jak rozmawiać z uczniami o problemie smogu. Z kolei dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach, podczas których trafią do nich maseczki przeciwpyłowe” – mówi Tomasz Kuncewicz z Oświęcimskiego Alarmu Smogowego.

To jednak nie jedyne działania, w Oświęcimiu pojawi się też billboard i baner z grafiką “smog zabija” oraz informacją na temat tego, gdzie mieszkańcy mogą otrzymać więcej informacji chociażby na temat możliwości wymiany pieca na bardziej ekologiczny.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa