Magistrat skontrolował prywatny żłobek

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 stycznia 2020 15:36

Wczoraj urzędniczki oświęcimskiego magistratu skontrolowały prywatny żłobek, w którym, jak informowaliśmy, dochodziło do przemocy wobec dzieci.

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, zlecił kontrolę placówki po doniesieniach medialnych, które pojawiły się w piątek. Pisaliśmy wówczas, że w żłobku mogło dochodzić do znęcania się nad dziećmi przez dwie pracownice.

Urzędniczki wydziału spraw obywatelskich Urzędu Miasta Oświęcimia pojawiły się w żłobku rankiem w pierwszy dzień roboczy po publikacjach, czyli we wtorek. Obiekt był jednak zamknięty. Wróciły po godzinie 13 i wtedy udało się kontrole przeprowadzić.

„Prezydent na wniosek właścicielki żłobka podjął decyzję o jego zamknięciu. Ze słów właścicielki podczas przeprowadzonej kontroli wynika, że sprawa opisywana przez media dotyczy dziecka powyżej trzeciego roku życia, które objęte jest wychowaniem przedszkolnym, a to nadzoruje Kuratorium Oświaty w Krakowie. Mamy też informację o tym, że właścicielka złożyła wniosek o likwidację prowadzonego przez siebie przedszkola” – mówi Faktom Oświęcim Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa prezydenta miasta.

Poprzednia kontrola magistratu w żłobku odbyła się 31 października 2019 roku. Wówczas kontrolujący nie odnotowali żadnych uchybień czy nieprawidłowości.

Zobacz również:

Przemoc w żłobku. „Dzieci były szarpane, zamykane w komórce…”

Zobacz również:

Radni PiS oczekują kontroli w żłobku

Matki kontra ZUS. Protest w Oświęcimiu – FOTO

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .