MacGyver mógł, to inni nie mogą?

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 lutego 2018

Policjanci z oświęcimskiej drogówki początkowo nie bardzo chcieli uwierzyć w to, co zobaczyli. Lewe drzwi toyoty były zamknięte… montażową taśmą klejącą.

Mundurowi pojechali za samochodem i dali sygnały do zatrzymania. Toyota zjechała na pobocze drogi krajowej nr 44, łączącej Oświęcim z Zatorem. Funkcjonariusze podeszli do drzwi, które okazały się mocno uszkodzone i „zabezpieczone” szarą taśmą naprawczą. Taką jakiej w nawet najcięższych sytuacjach używał legendarny juz bohater serialu „MacGyver”.

Porozumienie pomiędzy policjantami a kierującą zatrzymanym pojazdem kobietą nie było możliwe. Drzwi były na tyle wgniecione, że szyby nie dało się opuścić nawet do połowy. Dlatego też pani kierowca przesiadła się na fotel pasażera i z niego prawymi drzwiami wysiadła z samochodu.

Mundurowi dokładnie przyjrzeli się drzwiom toyoty i potwierdzili, że przy karoserii rzeczywiście nie trzyma ich zamek, ale taśma. Kiedy powiedzieli 37-letniej mieszkance powiatu chrzanowskiego, że tak jeździć nie można, była bardzo zdziwiona.

Kobieta wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami kupiła kilka dni wcześniej i że nie miała świadomości, że nie powinna nim wyjeżdżać. Toyota poza uszkodzonymi drzwiami nie miała aktualnych badań technicznych, a kierująca dodatkowo nie posiadał dowodu rejestracyjnego.

37-latka dostała mandat karny. Samochód nie mógł dalej jechać „o własnych siłach”, dlatego właścicielka musiała go usunąć przy pomocy lawety.

 

Nawet kolor taśmy został dobrany do koloru karoserii. Fot. Policja

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa